آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235089
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1396 10:44
تعداد بازدید : 625

سازمان تامین اجتماعی:

دنبال مرجعی برای بیمه شاغلان استارت آپی هستیم

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: در صورتیکه مرجع و یا متولی کسب و کارهای فضای مجازی مشخص شود تأمین اجتماعی آمادگی دارد نسبت به بیمه افراد شاغل در استارت آپ ها اقدام کند.
undefined
فارس - منصور آتشی درباره نحوه بیمه افراد شاغل در استارت آپ ها گفت: افرادی که در فضای مجازی کار می کنند اگر رابطه کارگری و کارفرمایی وجود داشته باشد، مشمول قانون کار می شوند و کارفرما موظف است آن فرد را بیمه کند.
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان تامین اجتماعی افزود: با توجه به فضای کسب وکار جدیدی که ایجاد شده است رابطه کارگری و کارفرمایی به آن شکل وجود ندارد و افراد شاغل در استارت آپ ها مستقیم از مشتری پول دریافت می کنند و بابت این موضوع نیز سرویس می دهند. بنابراین رابطه کارگری و کارفرمایی وجود ندارد و باید تعریف جدیدی درباره بیمه این افراد صورت بگیرد.
وی افزود: در همین راستا جلسات متعددی گذاشته شد و سازمان تامین اجتماعی به دنبال یک مرجع می گردد که متولی شرکت های شاغل در فضای مجازی باشد تا بتواند انعقاد قرارداد داشته باشد.
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: در همین راستا نیز با اتحادیه کسب وکار فضای مجازی و انجمن صنفی کسب وکار اینترنتی جلساتی برگزار شده است و باید یک مرجع به عنوان متولی امور تمام شرکت های مشغول در فضای مجازی با ما وارد مذاکره شود و اطلاعات آن را ارایه دهیم.
آتشی با بیان اینکه امکان این موضوع وجود ندارد که هر کدام از افراد که شاغل در شرکت های فضای مجازی هستند جداگانه برای بیمه اقدام کنند، گفت: هنگامی که متولی این موضوع مشخص شد نسبت به بیمه این افراد اقدام می شود و آن انجمن یا اتحادیه بانک اطلاعاتی از افراد شاغل در کسب وکار اینترنتی به بیمه ارایه می دهد و این افراد می توانند با مراجعه به تمامی شعب نسبت به بیمه خود اقدام کنند. وی افزود: نرخ این نوع بیمه مشخص است و باید ازسوی خود بیمه شده پرداخت شود. سازمان تامین اجتماعی از بیمه شدن این افراد استقبال می کند و کمک هایی نیز به آنها خواهیم کرد.
مدیرکل امور فنی بیمه شدگان تامین اجتماعی گفت: این نوع بیمه برای افرادی که در فضای مجازی مشغول به کار هستند اجباری نیست.
آتشی افزود: در بیمه های اختیاری شرط سنی وجود دارد و افرادی که تا سن 50 سالگی هیچ گونه سابقه بیمه ای نداشته اند دیگر بیمه نخواهند شد و اگر سابقه ای داشته باشند متناسب با سابقه به شرط سنی آنها اضافه می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :