آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 234680
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1396 11:17
تعداد بازدید : 423

توضیح مخابرات درباره نصب شیروانی روی کافو خیابان انقلاب

شرکت مخابرات ایران درباره نصب جنجالی شیروانی روی سقف کافوی خیابان انقلاب که در چند هفته گذشته روی آن اعتراضاتی صورت گرفته بود، توضیح داد.
undefined
فارس - محمد رضا بیدخام، مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات درباره انگیزه و علت اقدام مخابرات برای نصب شیروانی روی کافوی واقع در خیابان انقلاب که به نظر می رسد برای جلوگیری از کشف حجاب معروف به «دختران خیابان انقلاب» بوده است، گفت: از گذشته با توجه به شرایط منطقه، تصمیماتی درباره ساختار فیزیکی تجهیزات مخابراتی در سطح شهر گرفته می شد.
وی ادامه داد: همچنان که در مناطقی که برای مثال امکان سرقت یا آسیب رساندن به تجهیزات وجود دارد، ظاهر فیزیکی تجهیزات در مقایسه با تجهیزات معمول تفاوت هایی دارد.
وی در پاسخ به این سوال که چه مواردی مصداق آسیب رساندن به کافو است و اگر نصب شیروانی برای حفاظت فیزیکی است چرا روی سایر کافوها این شیروانی نصب نشده است؟ گفت: از گذشته مواردی از استفاده غیرمعمول از تجهیزات مخابراتی وجود داشته برای مثال برخی دست فروش ها روی کافوها بساط می کنند که به دلیل حساسیت تجهیزات مخابراتی و اهمیت ارتباطات، در صورت مشاهده چنین مواردی اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت تجهیزات انجام می شود. علاوه بر این، نصب شیروانی روی کافوی این خیابان موردی نبوده و هم اکنون در سطح شهر تعداد بسیاری از کافوها با شیروانی وجود دارند و به هیچ وجه مورد جدیدی نیست.
وی درباره ای که نصب شیروانی در این زمان روی کافوی مذکور ابهام برانگیز است و این شائبه را ایجاد می کند که نهادی به مخابرات دستور نصب شیروانی برای مقابله با هنجارشکنی را داده است، گفت: شیروانی نصب شده روی کافوی مورد نظر به هیچ وجه ارتباطی با شائبه های مطرح شده ندارد و در راستای اقدامات پیشگیرانه قبلی شرکت مخابرات در حفظ تجهیزات بوده است. مخابرات از هیچ نهادی برای این موضوع دستور یا ابلاغ نگرفته است و این اقدام کاملا فنی بوده است.
وی با بیان اینکه مخابرات قصدی برای برخورد نداشته و صرفا به عنوان یک استفاده غیرمعمول، مسوولیت خود را در حفظ تجهیزات ایفا کرده است افزود: مخابرات در حفظ تجهیزات خود مسوولیت دارد. مگر در این موضوع جز از کافوی مخابرات  نمی توانستند از ابزارهای دیگه ای استفاده کنند؟ 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :