آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 234655
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1396 10:8
تعداد بازدید : 525

ارایه 300 گیگابیت پهنای باند رایگان به پیام رسان های بومی

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: 300 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند رایگان به پیام رسان های مورد تایید شورای عالی فضای مجازی اختصاص می یابد.
undefined
ایرنا - صادق عباسی شاهکوه درباره اینکه تاکنون چه حمایتی از پیام رسان های داخلی انجام شده است، گفت: با توجه به مصوبات شورای عالی فضای مجازی و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکنون حدود 300 گیگایبت بر ثانیه، پهنای باند رایگان در اختیار پیام رسان های بومی قرار گرفته که نه تنها محدودیتی برای افزایش آن وجود ندارد بلکه این ظرفیت از ظرفیت تلگرام بیشتر است.
وی ادامه داد: این حمایت ها در راستای تحقق سیاست دولت، شورای عالی فضایی مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تقویت شبکه های پیام رسان داخلی صورت گرفته است.
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه کرد: علاوه بر حمایت های مالی، امکانات فنی شامل 3 رک به صورت هم مکانی، مرکز ترافیک داده (IXP ) با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه در اختیار آنها قرار گرفته است. 
عباسی شاهکوه با بیان حمایت های بیشتر از این پیام رسان ها در مراحل بعد گفت: وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت برای گسترش و توسعه تولید محتوای بومی نیز، علاوه بر ارایه تسهیلات بانکی، برای تامین زیرساخت های ارتباطی و ارایه خدمات فنی شامل پنج مرکز ترافیک داده دیگر (10G IXP ) یا NIN) ) و 5 رک هم مکانی به صورت رایگان اقدام خواهند کرد.
براساس این گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف حفظ و صیانت از هویت ملی و دینی و صیانت از حقوق شهروندی و حریم خصوصی برای توسعه و تسهیل تولید محتوای بومی، شبکه های پیام رسان اجتماعی داخلی را تحت حمایت قرار داده است.
هفدهم بهمن ماه حسن روحانی رییس جمهوری با بیان اینکه فضای مجازی را باید به یک فرصت بزرگ تبدیل کنیم، گفت: دولت مصمم است شبکه های اجتماعی داخلی و پیام رسان های داخلی را تقویت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :