آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 234454
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1396 10:15
تعداد بازدید : 491

تجربه بازی در عریض ترین مانیتور جهان

کنسول ها و به تبع آن بازی های ویدیویی هر ساله با گرافیکی بهتر و قابلیت های جذاب تر گیمرها را غافلگیر می کنند. مانیتورها و نمایشگرها هم پا به پای آنها پیش آمده اند تا دوستداران بازی های ویدیویی چشم نوازترین صحنه ها را ببینند. اما همچون دوران کودکی که همیشه دنبال زمینی وسیع تر و بزرگ تر برای بازی و دویدن می گشتیم، در دنیای مجازی بازی ها هم جای مانیتوری با ابعادی بزرگتر و البته پیشرفته خالی بود. برای شیفتگان بازی های ویدیویی هیچ چیز خوشحال کننده تر از داشتن مانیتوری بزرگ با امکانات و قابلیت های پیشرفته نیست. مانیتوری که حواس گیمرها را با لگ ها و پرش های گاه وبی گاه پرت نکند و کاربر را درون هیجان بازی غرق کند.
undefined
این رویای قدیمی حالا با تولید و عرضه مانیتور C49HG90 سامسونگ به واقعیت پیوسته است. ابعاد ۴۹ اینچی C49HG90 موجب شده تا این نمایشگر فوق عریض به بزرگترین مانیتور جهان تبدیل شود. هر چند که با ورود تلویزیون های چند ۱۰ اینچی و اتصال کنسول ها به آن می توان تجربه ای مشابه را پیدا کرد، اما چنانچه خواهان لذت و رضایت حداکثری هستید می بایست به متخصص این داستان یعنی مانیتور C49HG90 مراجعه کنید. C49HG90 سامسونگ با تجهیز به پنل کوانتوم دات، پشتیبانی از استاندارد HDR، نرخ بروزرسانی ۱۴۴ هرتزی، زمان واکنش پذیری (Response Time) یک میلی ثانیه ای و... انقلابی در صنعت گیم و بازی محسوب می شود.
مانیتور C49HG90 به گونه ای طراحی شده که گیمرها در هنگام بازی سرتاسر صحنه را زیر چشمان خود دارند. با وجود اینکه عرض نمایشگر بیشتر از حد معمول است اما طراحی نمایشگر با انحنای ۱۸۰۰ میلی متر موجب شده تا هیچ صحنه ای از بازی پنهان نماند. با استفاده از پایه منعطف مانیتور می توان به راحتی نمایشگر را بین حالت های عمودی و افقی تغییر شکل داد. پایه مانیتور مشابه یک بازوی مکانیکی طراحی شده که نمایشگر را در زوایا و درجه های مختلف تغییر می دهد.
بزرگترین مانیتور جهان با نسبت تصویر ۳۲:۹ میدان دید وسیع تری را پیش روی گیمرها قرار می دهد. در واقع با حضور C49HG90 دو مانیتور ۲۷ اینچی با نسبت تصویر ۱۶:۹ را در خانه خود دارید.
لذت کم نظیر بازی با مانیتور C49HG90 سامسونگ تنها در ابعاد بزرگ آن خلاصه نمی شود. در کنار ابعاد ۴۹ اینچی، کیفیت تصویر این مانیتور هم نقطه تمایز آن را تشکیل می دهد. بزرگترین مانیتور جهان همانند نسل جدید تلویزیون های سامسونگ از پنل کوانتوم دات بهره می برد. در نتیجه این عملکرد طیف رنگ تحت پوشش در مانیتور C49HG90 به بیش از یک میلیارد رنگ رسیده است.
پشتیبانی از استاندارد HDR در مانیتور C49HG90 باعث شده تا گیمرها در تاریک ترین و روشن ترین قسمت های تصویر هم تمامی تصاویر را به شکل طبیعی و زنده آن مشاهده کنند.
علاوه بر این فناوری AMD FreeSync™ 2 در این مانیتور کیفیت اجرا و روشنایی تصاویر را بهبود بخشیده است. 
لذت زیاد بازی های ویدیویی موجب می شود تا برخی کاربران ساعت ها و بدون وقفه بازی کنند. برای این دسته از گیمرها قابلیت هایی در مانیتور C49HG90 حضور دارد که مانع از خستگی چشم می شود. یکی از این قابلیت ها فعال کردن حالت eye–saver  است که مانع از انتشار نور آبی می شود. علاوه بر این همانند نسل قبلی مانیتور سامسونگ ویژگیFlicker Free  به خدمت گرفته شده تا با کاهش نور پس زمینه چشم کاربر خسته نشود.  در این میان نرخ بروزرسانی ۱۴۴ هرتزی و زمان واکنش پذیری یک میلی ثانیه ای پردازش و نمایش روان و بی نقص سنگین ترین تصاویر را تضمین کرده است.
مانیتور C49HG90 سامسونگ این امکان را در اختیار شیفتگان بازی های ویدیویی قرار داده تا بر اساس ژانرهای مختلف بازی تنظیمات مخصوص به هر کدام را داشته باشند. در واقع به کمک کالیبراسیون صورت گرفته در این مانیتور مواردی همچون سطح گاما، میزان روشنایی، نسبت کنتراست، وضوح و مقدار رنگ تصویر، متناسب با ژانرهای متنوع بازی های ویدیویی تغییر می کند تا چشم نوازترین تصاویر ممکن نمایش داده شود.
برای راحتی کاربران نیز داشبود OSD مخصوص طراحی شده تا با بهره مندی از کلید های میانبر آن تنظیمات اصلی بازی را در سریع ترین زمان ممکن تغییر دهند.
علاوه بر تمامی این ویژگی ها نمایش تصاویر با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۳۸۴۰ و پوشش ۱۲۵ درصدی طیف رنگی sRGB از مانیتور C49HG90 سامسونگ محصولی ساخته است که انجام بازی های ویدیویی را به لذت بخش ترین قسمت زندگی هر شخصی تبدیل می کند.
منبع: سامسونگ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :