آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233530
تاریخ انتشار : 28 بهمن 1396 10:47
تعداد بازدید : 526

از آن کریمی تا این کریمی

علی کریمی، هفته گذشته، شخصیت محبوب هزاران کاربر شبکه های اجتماعی بود. مناظره علی کریمی با محمدرضا ساکت در برنامه ۹۰ و ورود کارلوس کی روش به بحث، هیاهوی زیادی در شبکه های اجتماعی در دفاع یا انتقاد از علی کریمی به وجود آورد.
undefined
بهار ادیبان
جنجالی ترین بخش مناظره، لحظه ای بود که فردوسی پور، پیامک سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را خواند. متنی که در حین برنامه، در صفحه فیس بوک کی روش منتشر شد: «هیچ تردیدی وجود ندارد، شما استعداد را می توانید بخرید اما کاراکتر را نمی توانید بخرید. من در زمان مناسب پاسخ این حرف ها ، اتهامات دروغ و بزدلانه را می دهم. این فرد دارد توهین می کند به تمام آن 124 بازی که در تیم ملی بوده است و همبازی هایش». کی روش در فیس بوک  بیش از هزار کامنت در حمایت از علی کریمی گرفت. در توییتر، تلگرام و اینستاگرام نیز متن های مشابهی منتشر شد که نشان دهنده حمایت اکثریت جامعه ایرانی از علی کریمی بود.
اما کریمی دیگری در دنیای ورزش، موج نگرانی و انتقادی تازه ای در شبکه های اجتماعی راه انداخت. با انتشار خبری درباره احتمال محرومیت مادام العمر علیرضا کریمی، کشتی گیر کشورمان و محرومیت فدراسیون کشتی ایران برای مدتی از فعالیت، کاربران شبکه های اجتماعی واکنش‎ های مختلفی نسبت به این محرومیت نشان دادند. کاربران توییتر نام این ورزشکار را در توییت های خود هشتگ کردند. می توانید با دنبال کردن این هشتگ نظر کاربران را بخوانید.
اما موضوع مرگ کاووس سید امامی، فعال محیط زیست در زندان هفته گذشته موضوع داغ دنیای سیاست در رسانه های اجتماعی بود و هنوز هم کاربران، نمایندگان و روزنامه نگاران با تحلیل ماجرا و طرح سوال، درخواست شفاف سازی در این زمینه را دارند. 
مرضیه برومند، کارگردان کشورمان نیز بعد از انتقاد گسترده کاربران رسانه های اجتماعی نسبت به لحن نامناسب وی در مصاحبه با احمد طالبی مجبور به عذرخواهی شد. او در توضیحی که در اینستاگرام خود منتشر کرده نوشته: «من با حجاب اجبارى مخالفم و خودم هم به مفهوم رایج هرگز محجبه نبوده و نیستم، اما با دخالت و رهبرى نمایى آنهایى که در خارج از کشور و در امان به سر می برند و مترصد هستند تا هر جنبش اجتماعى را در داخل به نفع خودشان مصادره کنند و بهانه به دست تندروها بدهند و جوان هاى نازنین ما را به مخاطره بیندازند نیز به شدت مخالفم.»
برومند در پاسخ به خبرنگار یکی از رسانه ها درباره کلماتی که در آن مصاحبه استفاده کرده است گفت: «از کلماتی که درباره مسیح علینژاد استفاده کردم پوزش می خواهم». مرضیه برومند هفته گذشته مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :