آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233237
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396 11:15
تعداد بازدید : 241

ایرپادها هم آتش می گیرند

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که ایرپاد بی سیم اپل آتش گرفته است.
undefined
ایسنا- اینطور که به نظر می رسد کاربران در فضای مجازی همچنان باید شاهد آتش گرفتن یا منفجر شدن دستگاه های الکترونیکی خود و دیگر کاربران باشند. می توان گفت هر ماه خبری از آتش گرفتن یک لپ تاپ، باتری یک گوشی هوشمند، یک تبلت و سایر دستگاه های الکترونیکی و هوشمند بوده ایم.
حالا یکی از کاربران در فضای مجازی اقدام به انتشار گزارش و تصاویری از آتش گرفتن ایرپاد بی سیم خود کرده است که موجب تعجب بسیاری از کاربران شده است.ایرپاد بی سیم محصولی است که اپل به منظور حذف جک 3/5 میلیمتری از گوشی های خود معرفی و روانه بازار کرد.
جیسون کلون، کاربری که ایرپادش دچار آتش سوزی شده است، در مورد شریح این واقعه می گوید: خوشبختانه وقتی که من ایرپاد را از گوش هایم بیرون آوردم، دچار احتراق و آتش سوزی شد و آسیب و صدمه جسمی به من وارد نکرد اما می توان گفت که گوشی سمت راست آن به طور کامل از بین رفته است.
وی در ادامه می گوید: هنگامی که از باشگاهی ورزشی در شهر سن پترزبورگ روسیه خارج می شدم، یک دود سفیدی را که از گوشی سمت راست ایرپاد بیرون می آمده، مشاهده کردم که موجب شد فورا آنها را از گوش های خود خارج کنم.
وی تاکید می کند که به هنگام خارج شدن دود از گوشی ها، هیچ گونه احساس داغی و سوختن حاصل از آتش گرفتن ایرپاد نداشته است و تنها با مشاهده دود، ترسیده و آنها را فورا از گوش هایش خارج کرده است.
همانند سایر دستگاه های الکترونیکی که تابحال دچار احتراق و آتش گرفتگی شده اند، مقصر اصلی سوختگی گوشی های ایرپاد اپل نیز باتری های این محصول است و از آنجا که محتویات درون هر باتری قابل احتراق است، این امکان برای بسیاری از محصولات الکترونیکی حاوی باتری نیز وجود دارد.  
این کاربر با انتشار گزارش و تصاویر حاصل از سوختگی ایرپادها در فضای مجازی اینترنت، شرکت سازنده آن یعنی اپل را متوجه موضوع ساخته است و اپل نیز در جوابیه ای اعلام کرده است که در حال بررسی مشکل مورد نظر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :