آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233217
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396 10:36
تعداد بازدید : 281

جشنواره‌های بی رمق نوروزی و گرانی دلار

مقصرهای کسادی بازار شب عید کامپیوتر را بشناسید

قیمت دلار آزاد در بازار روز گذشته تهران به رقم 4 هزار و 810 تومان رسید. این اتفاق پیش بینی رکود در بازار کامپیوتر شب عید را قوت بخشید و به همین دلیل بسیاری از کسبه بازار در روزهای ابتدایی هفته که بین التعطیل بود، واحدهای فروشگاهی را تعطیل کردند.
undefined
فناوران- با این اوصاف در بازار کالاهای صوتی و تصویری در روز 22 بهمن که تعطیل رسمی بود شاهد فعالیت بازار لوازم صوتی و تصویری بودیم.
به گفته فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری، در روزهای تعطیل مقررات ترافیکی وجود ندارد و خریداران به راحتی برای خرید کالاهای مورد نظر راهی بازار می شوند.با این حال آنها از میزان ناچیز تقاضا در بازار گله مندند.
به گفته علی سیانتی یکی از فعالان بازار لوازم صوتی و تصویری، اگر چه در ایام منتهی به شب عید بازار خرید و فروش کالاهای مختلف رونق می گیرد و در کل بهمن و اسفند، فصل ارایه پروموشن و افزایش خرید است؛ اما در یکی دو سال اخیر خبری از رونق در بازار لوازم صوتی و تصویری نیست و بازار در بدترین شرایط به سر 
می برد.
این فعال بازار با بیان این مطلب که شرکت های مطرح با برگزاری جشنواره های فروش ویژه در صدد جذب مشتری هستند گفت: این جشنواره ها تا کنون شوقی در خریداران برای خرید ایجاد نکرده است و به همین دلیل می توان پیش بینی کرد که جشنوراه های نوروزی امسال بازار تلویزیون هم مانند سال های قبل بی نتیجه و کم رنگ خواهد بود.
به گفته وی، بیشتر شرکت ها تخفیف های 200 هزار تومانی برای محصولات در نظر گرفته اند و این محصولات گران قیمت هستند که هدایای گرانبهایی را به خود اختصاص داده اند. محصولاتی که مخاطبانی خاص و ویژه دارند که شاید به این هدایا توجه و نیازی نداشته باشند.
فعالان بازار می گویند: حتی این امیدواری وجود ندارد که در صورت کاهش نرخ دلار شاهد رونق بازار کامپیوتر و دیجیتال باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :