آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232888
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1396 12:50
تعداد بازدید : 438

خریداران خارجی کالاهای ایرانی ۲ میلیارد دلار اعتبار می گیرند

معاون امور بین الملل بانک توسعه صادرات ایران گفت: دو میلیارد دلار برای اعتبار خریدار تخصیص داده شده است که براین اساس می توانیم به افرادی که از ایران کالا خریداری می کنند، فاینانس ارایه دهیم.
undefined
تسنیم - معبودی معاون امور بین الملل بانک توسعه صادرات ایران اظهار کرد: 21 هزار و 700 میلیارد تومان از مانده تسهیلات بانک توسعه صادرات است که83 درصد آن ارزی و مابقی آن به صورت ریالی پرداخت می شود.
وی افزود: در سال 96 بالغ بر 5 هزار و 850 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که این رقم رشد 50 درصدی را تجربه کرده است. معاون امور بین الملل بانک توسعه صادرات ایران ادامه داد: 75 درصد از این تسهیلات سرمایه در گردش و 25 درصد آن به طرح های صادراتی اختصاص یافته است.معبودی با بیان اینکه مهم‎ترین استراتژی دولت برای صادرات غیرنفتی در کشور بسته حمایت از صادرات است، گفت: در این بسته عناوین مناسبی طراحی شده است که پیوست کشورهای هدف صادراتی در آن مشخص شده که این امر در واقع نقشه راه صادراتی مان به حساب می آید و در آن مشخص است که در کدام کشورها می توانیم حضور بیشتری داشته باشیم و اولویت صادراتی ما و همچنین جوایز صادراتی که پرداخت می شود در آن مطرح است. وی تصریح کرد: دو میلیارد دلار برای اعتبار خریدار تخصیص داده شده است که براین اساس می توانیم به افرادی که از ایران کالا خریداری می کنند، فاینانس ارایه دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :