آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232837
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1396 4:54
تعداد بازدید : 478

رییس‌جمهور در نشست خبری:

انحصار هیچ پیام رسانی پذیرفتنی نیست

حسن روحانی رییس جمهوری در نشست خبری دیروز خود گفت: دیگر دوره فیلتر کردن و بستن گذشته است.


فناوران- روحانی در این نسیت خبری گفت: توجه به  فضای مجازی و اثرگذاری اش برای ما که به سمت دولت الکترونیکی در حرکت هستیم، برای جامعه ما که به سمت دانش روز دنیا حرکت می کند، اهمیت بسیار زیادی دارد.
وی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به من گفته است که 200 هزار شغل طی دو سال گذشته به صورت موبایل محور ایجاد شده است. ما در سراسر کشور به دنبال گسترش نسل های سوم و چهارم اینترنت هستیم و اهدافی که برای آن دنبال می کنیم هم اهداف فرهنگی، هم اجتماعی، هم اقتصادی و هم سیاسی است.
روحانی گفت: رییس جمهور آمریکا در مورد یک مساله سیاست خارجی توئیتی می کند و میلیون ها واکنش نسبت به آن توئیت از سراسر جهان نشان داده می شود. او گاهی عقب نشینی و حتی گاهی از مردم و مسلمان ها نسبت به توئیتش عذرخواهی می کند. اینها نشان می دهد که روز به روز آثار شبکه های اجتماعی گسترده تر می شود.
روحانی با بیان اینکه دولت مصمم است تا زیرساخت ها، محتوا و پلت فرم های فضای مجازی را توسعه ببخشد، گفت: طی سال های گذشته پهنای باند گسترش پیدا کرده و دسترسی به فضای مجازی سهولت پیدا کرده و مردم الان برای دانلود یک فیلم به جای چند دقیقه، چند ثانیه وقت می گذارند.
وی افزود: دولت مصمم است تا پیام رسان های داخلی را تقویت کند؛ اما عقیده داریم که انحصار در این حوزه معنا ندارد. اگر قرار باشد یک پیام رسان داخلی انحصار را در دست بگیرد درست نیست. ما باید هم در شبکه های داخلی و هم خارجی حضور داشته باشیم چرا که آثار فرهنگی و اجتماعی دارد.
روحانی با بیان اینکه عمدتا محتوا را خودمان در فضای مجازی تولید می کنیم و نسل جوان ما و همه کسانی که به هویت اسلامی و ایرانی ارج می دهند  باید با تمام توان شان در این فضا حضور پیدا کنند، تصریح کرد: اگر بتوانیم از فرصت های این فضا استفاده کنیم دیگر به چالش تبدیل نمی شود.
رییس جمهوری همچنین گفت: دیگر فضای زمانی که بگوییم این را ببیندیم، آن را از بین ببریم و دیش ها را از پشت بام پایین بیندازیم گذشته است. باید فضا را آماده کنیم تا جوان ها به نفع خود و خانواده در فضای مجازی حضور پیدا کنند.
رئیس جمهوری همچنین با بیان اینکه افزایش نرخ ارز دلایل روانی و تبلیغاتی دارد، گفت: اگر نرخ ارز امروز بالاتر از قبل است حتما دلایل تجاری و اقتصادی نمی تواند داشته باشد؛ به دلیل این که ما در تامین ارز و مخارج ارزی ترازمان مثبت است و درامد ارزی ما بیش از مخارج ارزی است.
رئیس دولت دوازدهم گفت: توصیه من به مردم این است که در این مسیر پرریسک به خاطر منافع خود قدم برندارند؛ راه های دیگر بهتری است تا از مایملک خود استفاده کنند واین مسیر، مسیر با ثباتی نخواهد بود. 
روحانی افزود: به مردم قول می دهم در دولت دوازدهم شاهد رشد مداوم و مستمر اقتصادی کشور و انشالله شاهد پیشرفت در همه زمینه ها باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :