آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232742
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396 11:18
تعداد بازدید : 298

شبکه بانکی ۳۷۷ میلیون کارت صادر کرد

هر ایرانی 4/7 کارت

تعداد کل کارت های صادره شبکه بانکی کشور تا پایان مهرماه به بیش از ۳۷۷ میلیون کارت بانکی رسیده که بانک ملت با صدور بیش از ۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار کارت بیشترین سهم را دارد.

اخبار مالی- مجموع کل کارت های اعتباری صادره شبکه بانکی تا پایان مهر ماه سال جاری ۳۷۷ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۶۹ فقره بوده که از این تعداد کارت برداشت با بیش از ۲۴۵ میلیون فقره بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. همچنین بیش از ۱۲۸ میلیون کارت خرید نقدی در شبکه بانکی صادر شده و سهم کارت اعتباری و کارت پول الکترونیکی نیز هر یک کمتر از ۲ میلیون فقره است.
بانک ملت بیش از ۳۵ میلیون کارت برداشت صادر کرده است که از این حیث بالاترین رتبه را در میان بانک ها دارد. همچنین بانک های ملی با بیش از ۳۲ میلیون کارت برداشت و بانک سپه با بیش از ۲۶ میلیون فقره رتبه های بعدی را به خود اختصاص داده اند. بیشترین کارت اعتباری نیز متعلق به بانک ملت با بیش از ۴۵۱ هزار فقره بوده و بانک های ملی و پارسیان در رتبه های بعدی قرار دارند.
در حوزه صدور کارت خرید نقدی نیز بانک ملت پیشرو است و بیش از ۲۳ میلیون فقره کارت صادر کرده است. همچنین بانک های پارسیان با ۱۸ میلیون و ملی با ۱۶ میلیون کارت در رتبه های بعدی قرار دارند.
در صورتی که مجموع کارت های صادر شده را تقسیم بر جمعیت کشور کنیم سهم هر ایرانی حدود 4/7 کارت خواهد بود و اگر جمعیت حدود ۵۳ میلیون نفری افراد بالای ۱۸ سال را در نظر بگیریم، سهم هر فرد بیش از ۷ کارت بانکی می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :