آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232738
تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396 11:10
تعداد بازدید : 341

چند روش ساده برای ایمن سازی مودم

مشترکان شبکه های اینترنت خانگی مانند ADSLها تصور می کنند که به صرف گذاشتن یک رمز روی شبکه وای فای خود دیگر به طور کامل زمینه را برای سوءاستفاده های احتمالی بسته اند؛ در حالی که با گسترش برخی شیوه های جدیدتر هک این شبکه ها، مشترکان هم باید یک سری تکنیک هایی را برای امنیت بیشتر به کار گیرند.

ایسنا- مهم ترین نکته در استفاده بی جا از اینترنت های شخصی رعایت نکردن اصول اولیه استفاده از شبکه های بی سیم است. نکاتی که اگر رعایت شود، دست درازی های بی جا به اینترنت شما هم کاهش پیدا می کند.  در مطالب امروز برخی از شیوه های ساده برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی از شبکه های وای فای یادآوری می شود که در صورت به کارگیری می تواند تا حدود زیادی از هک شدن ADSL شما جلوگیری کند.
WPS وای فای خود را غیر فعال کنید؛ توجه داشته باشید روشن بودن این قابلیت، موجب هک شدن بسیاری از مودم های بی سیم می شود. بهتر است این قابلیت را به طور کامل خاموش کرده و از شیوه رمزگذاری استفاده کنید. همچنین مک فیلترینگ (MAC Filtering) را فعال کنید؛ چرا که زمانی که مک فیلترینگ شما فعال باشد، فقط سیستم هایی که شما در مودم تعریف کرده اید، قابلیت دسترسی پیدا می کنند و حتی اگر هکری پسوورد وایرلس داشته باشد، امکان متصل شدن نخواهد داشت.
بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا بهتر است یک پسورد قدرتمند Wi–Fi و پروتکل رمزگذاری بسیار قوی انتخاب کنید؛ در این مورد WPA2 – Wi–Fi Protected Access II بهترین انتخاب برای شماست. WPA و WEP به کمک شیوه های بروت فورس قابل هک کردن هستند. در صورت امکان، یک شبکه دوم WiFi برای دوستان یا اعضای خانواده خود در نظر گرفته و آن را نیز به روش WPA2 رمزگذاری کنید. با این کار شبکه خود را به طور کامل از آنان جدا می سازید.
 آدرس آی پی ورود ابتدایی را تغییر دهید؛ به عنوان مثال بسیاری از روترها دارای آدرس مشخصی همچون ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ یا ۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۵۴ هستند؛ در صورت امکان این آدرس را به آدرسی نظیر ۱۹۲.۱۶۸.۰.۶۷ تغییر دهید. این عمل از وقوع حملات CSRF جلوگیری به عمل می آورد.
جالب است بدانید برای افزایش امنیت WI–FI، می توان کاری کرد که فقط خودتان از وجود WI–FIتان باخبر باشید و بقیه افراد نتوانند WI–FI شما را پیدا و به آن دسترسی پیدا کنند. در این حالت SSID وای فای شما پنهان می شود و متصل شدن به آن دشوارتر خواهد شد؛ با پنهان کردن WI–FI افراد برای متصل شدن به WI–FI شما،  باید SSID را هم بدانند.
در خاتمه می توانید پسورد پیش فرض ورود را تغییر دهید؛ بسیاری از مودم ها دارای پسوردهای پیش فرض هستند که برای ورود به صفحه تنظیمات مودم، هکرها از همان پسوردها استفاده می کنند. درصد بسیار بالایی از کاربران نام کاربری و پسورد admin – admin را تغییر نمی دهند؛ با ورود به آی پی آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ ، حتما این پسورد را تغییر دهید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :