آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232371
تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396 8:49
تعداد بازدید : 545

گلایه اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران

دولت تلاشی برای رفع مشکلات صنف آی تی نمی کند

از ماه ها پیش بازار پیش بینی درباره افزایش قیمت ها در بازار شب عید داغ شده است.

مهدی شیخ الاسلامی

بسیاری از کارشناسان هم پیش بینی کرده اند که بنا به دلایلی از جمله رشد نرخ دلار، کم شدن موجودی به دلیل کاهش واردات در ماه­های گذشته و دلایل دیگر با رشد قیمت ها در بازار کالاهای دیجیتال و کامپیوتری مواجه خواهیم شد.
نتیجه چنین پیش بینی هم در بازارهای کامپیوتر، امتناع برخی از فعالان بازار از فروش کالا به محدود خریداران، به امید گران تر شدن کالاها در ایام شب عید بوده است.
در این زمینه اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام کرده است که با رشد قیمت ها از 14 بهمن ماه جلوگیری کرده و با متخلفان برخورد خواهد شد.
بر اساس اعلام این اتحادیه، با توجه به اطلاعیه اتاق اصناف ایران و مصوبه هیات وزیران، افزایش قیمت کالا و خدمات کامپیوتری تا پایان فروردین ماه 1397 ازسوی واحدهای صنفی ممنوع بوده و در صورت افزایش قیمت باید به قیمت های قبلی تغییر کرده و نتیجه را به اتحادیه اعلام کنند.
در همین راستا اتحادیه از تاریخ اعلام شده، روی همه قیمت ها نظارت جدی می کند و با افراد متخلف طبق قانون نظام صنفی برخورد می کند.
اتحادیه افزود: بازرسی اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و سایر دستگاه های نظارتی بر اساس دستورالعمل هیات وزیران هم روی قیمت ها نظارت خواهند داشت و واحدهای گران فروش که این اطلاعیه را رعایت نکرده باشند، جریمه خواهند شد. 
اتحادیه اعلام کرد: دولت هیچ برنامه ای برای کمک به صنف رایانه ندارد؛ ولی در گرفتن بیمه و دارایی هرکاری می تواند انجام می دهد. حتی اگر منجر به نابودی واحد صنفی بشود، لذا با همکاری یکدیگر از نابودی صنف و لطمه خوردن آن جلوگیری کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :