آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232293
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396 10:4
تعداد بازدید : 655

شناسایی نقص امنیتی در نوت بوک های لنوو

ضعف امنیتی برنامه مدیریت اثر انگشت شرکت لنوو باعث شده است که بسیاری از تولیدات این شرکت در برابر حملات هک آسیب پذیر باشند.

فارس – بر اساس گزارش وب سایت انگجت، نرم افزار Fingerprint Manager Pro که روی تعداد زیادی از لپ تاپ ها و رایانه های ساخت لنوو نصب شده، دارای حفره امنیتی است و هکرها می توانند با سوءاستفاده از این مشکل اسکنر اثر انگشت تولیدات لنوو را دور بزنند و به رایانه های کاربران دسترسی یابند.
نرم افزار Fingerprint Manager Pro به گونه ای طراحی شده که ورود به سیستم های رایانه ای را با استفاده از اثر انگشت ممکن کرده و کاربران را از وارد کردن کلمات عبور بی نیاز کند. اما نقص آن مشکلات عدیده ای را برای کاربران به وجود آورده است.
لنوو می گوید که از مشکل یادشده آگاه شده و یک وصله امنیتی به روزرسان را به همین منظور در هفته گذشته عرضه کرده که در سایت این شرکت در دسترس است. این مشکل تنها در رایانه هایی وجود دارد که از ویندوزهای 7 و 8 استفاده می کنند و کاربران ویندوز 10 نیازی به به روزرسانی و نصب وصله امنیتی ندارند. سوءاستفاده از این نقص تنها با دسترسی محلی ممکن است و از طریق اینترنت غیرممکن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :