آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232160
تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396 10:48
تعداد بازدید : 261

مدیر عامل ایران کیش:

بانک مرکزی بر ابلاغیه حذف USSD پافشاری کند

به گفته مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش، ممکن است با حذف بستر USSD، در ابتدای کار برخی از شرکت های پرداخت با کاهش تراکنش روبه رو شوند؛اما به سرعت وضعیت آن ها به حالت عادی برمی گردد.


اخبار پولی مالی- صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش با استقبال از ابلاغیه بانک مرکزی در خصوص بسته شدن بستر USSD گفت: امیدوارم بانک مرکزی براین تصمیم درست پافشاری کند.
وی با اشاره به اینکه این تصمیم هیچ تاثیرمنفی قابل توجهی برای شرکت ایران کیش ندارد، افزود: این اقدام باید از مدتها پیش عملی می شد .
مدیر عامل ایران کیش با بیان اینکه استفاده از اپلیکیشن های موبایلی باعث شده تا هم سلایق مردم و هم تسهیلات بیشتر برای آنان در نظر گرفته شود، اظهار داشت:اپلیکیشن های موبایلی با سرعت و امنیتی به مراتب بیشتر از USSDها جایگزین این بستر می شوند.
وی تاکید کرد: بستر USSDاز لحاظ امنیت مناسب نیست و شاید دلیل تاخیر بانک مرکزی در ابلاغیه اخیر،عدم فراگیری اپ های موبایلی و یا مشکلات اینترنت در کشور بود که اکنون این چالش ها نیز رفع شده است.
فرامرزی گفت: ممکن است با حذف بستر USSD، در ابتدای کار برخی از شرکت های پرداخت با کاهش تراکنش روبه رو شوند اما به سرعت وضعیت شرکت هایی که بر روی  USSDسرمایه گذاری ویژه کرده بودند هم به حالت عادی برمی گردد.
وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه ایران کیش سهم قابل توجهی درتراکنش های USSD نداشته است از حذف این بستر هیچ صدمه ای نخواهد دید.
مدیر عامل ایران کیش اظهار داشت: رفتار درست بانک مرکزی در حذف USSD تراکنش ها را به جای اصلی خود سوق می دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :