آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231982
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396 12:22
تعداد بازدید : 319

کمیته تجمیع کارت های هوشمند تشکیل شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال از آغاز استفاده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کارت ملی هوشمند برای احراز هویت افراد در معاملات ملکی در دهه فجر خبر داد.


ایسنا- سیف الله ابوترابی با بیان اینکه قرار است سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از استفاده از کارت ملی هوشمند رونمایی کند، گفت: مقرر شد در دهه فجر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از کارت ملی هوشمند برای احراز هویت استفاده کند، یعنی با کارت ملی هوشمند مشخص شود که فرد حقیقی معاملات ملکی را انجام داده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیکی است، اظهار کرد: مردم انتظار دارند که یک کارت هوشمند داشته باشند به همین دلیل هیات وزیران طی مصوبه ای مقرر کرد که این امکان فراهم شود وتجمیع کارت های هوشمند صورت گیرد. در حال حاضر نیز در برخی شعب بانک ملت استفاده از کارت ملی هوشمند به جای عابر بانک امکان پذیر است و امیدواریم استفاده از این کارت در باقی دستگاه های اجرایی نیز امکان پذیر شود.
سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: در همین راستا با ابلاغ و امضای وزیر کشور کمیته تجمیع کارت های هوشمند با ریاست رییس سازمان ثبت احوال تشکیل شد، وظیفه این کمیته این است که پیگیر مصوبه هیات وزیران باشند و در صورت امکان از صدور کارت های هوشمند موازی جلوگیری شود، یعنی این کمیته موظف است  مراکزی که طبق قانون بایستی کارت صادر کنند را بررسی و در صورت لزوم اصلاحات قانون انجام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :