آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231969
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396 12:2
تعداد بازدید : 616

راهکارهای خلاقانه پلکستور برای افزایش سرعت SSD

شرکت پلکستور علاوه بر تولید حافظه های پرسرعت برپایه SSD، راهکارهای نرم افزاری متنوعی را به منظور افزایش کارایی و بهبود عملکرد در برخی از مدل های SSD به صورت رایگان معرفی کرده که یکی از این راهکارها نرم افزار PlexTurbo است.

فناوران- راهکار PlexTurbo با استفاده از حافظه اصلی سیستم یعنی RAM، به افزایش سرعت انتقال اطلاعات در سیستم کمک می کند. در واقع این ویژگی در کنار افزایش کارایی، عمر SSD را نیز افزایش می دهد. پس از روشن شدن کامل سیستم و ورود به سیستم عامل، نرم افزار اجرا شده و برنامه هایی که قبل از آخرین خاموش شدن سیستم در حال اجرا بودند را به حالت پیش بارگذاری در می آورد. با این کار زمان بسیار کمتری برای بارگذاری کامل نرم افزار در هنگام نیاز صرف می شود. 
در افزار PlexTurbo، با الگورتمی متفاوت عمر حافظه فلش SSD ها را افزایش می دهد. این الگوریتم با حدس زدن و پیش بارگذاری یا اشاره مستقیم به بلاک حافظه، خواندن و نوشتن بی مورد را در دیسک تا چهار برابر کاهش می دهد.همچنین در صورت قطع ناگهانی برق، برخلاف راهکارهای سایر برند ها، مشکلی برای اطلاعات موجود در حافظه RAM به وجود نمی آید. از سوی دیگر، PlexTurbo با استفاده از فناوری Intelligent Boost Engine (IBE) به صورت خودکار اطلاعات پرکاربرد را پیش بینی کرده و با اولویت در حافظه RAM پیش بارگذاری می کند. با این کار سرعت خواند و سرعت نوشتن تا 16 برابر افزایش می یابد. 
PlexTurbo همچنین می تواند حافظ کش بین درایورهای دیگر Plextor را مدیریت کند و با هم به اشتراک بگذارد. این قابلیت می تواند تا 16 گیگابایت از حافظه را دربربگیرد.همچنین سایز حافظه کش و میزان زمان حفظ فایل ها در RAM نیز قابل تغییر است.
PlexTurbo با استفاده از ذخیره آدرس فیزیکی برنامه هایی که قبل از آخرین خاموش شدن سیستم در حال اجرا بودند، می تواند همه آنها را بعد از روشن شدن سیستم به حالت پیش بارگذاری در آورده و زمان لازم برای اجرای برنامه هایی مانند Visual Studio یا انواع ویرایشگر تصویر مانند فتوشاپ را که بارگذاری کامل آن به زمان زیادی نیاز دارد، در کسری از ثانیه اجرا کند.
برای اطلاع بیشتر از مدل های سازگار با این راهکار می توانید به آدرس www.goplextor.com/Others/plexturbo مراجعه کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :