آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231940
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1396 2:37
تعداد بازدید : 860

مشکلات قضایی استارت آپ ها در آینده ادامه نخواهد یافت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پیگیری حل مشکلات استارت آپ ها در حوزه مالیات و بیمه به صورت فوریت در حال انجام است، گفت: دغدغه فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا، بیمه و مالیات است که به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.

ایلنا - رسول سراییان افزود: برخی از دغدغه های استارت آپ ها بررسی شده و روند تکمیل بررسی در حال انجام است. حوزه مشترک و مهم در بین دغدغه فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا بیمه و مالیات به شمار می رود؛ در واقع بخش دغدغه مالیاتی استارت آپ ها به وزارت امور اقتصادی و دارایی مربوط است و مساله بیمه نیز به سازمان تامین اجتماعی و در نهایت به مجموعه وزارت کار ارتباط دارد و این مساله به عنوان یک طرح فوریتی از سوی نهادهای ذی ربط از جمله سازمان فناوری اطلاعات کشور در حال رسیدگی است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان مشکلات قضایی و برخورد سلیقه ای با استارت آپ ها گفت: در نشست با استارت آپ ها مساله تماس از سوی برخی ارگان ها با شماره های Private یا همان شماره های خصوصی به منظور حذف برخی از محتواها مطرح شد که نمونه ای از برخورد سلیقه ای با آنهاست. همچنین استارت آپ ها به خصوص کسب و کارهای نوپا حوزه محتوایی درگیر مشکلات قضایی بسیاری هستند که رفع این مشکلات خارج از چارچوب وزارت ارتباطات است اما به هیچ عنوان این مشکلات در آینده ادامه نخواهد داشت و با مذاکره و بررسی دغدغه های ارگان های مسوول، مکانیزمی برای رفع این دسته از مشکلات ایجاد می شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: به منظور گسترش آموزش فعالان عرصه استارت آپی و حمایت از کسب و کارهای نوپا قرار است تا مراکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا افزایش پیدا کند.
وی گفت: بر اساس نقشه راه مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب وکارهای نوپای فاوا، این مراکز باید گسترش پیدا کند و در تمامی استان ها یک دفتر فعال داشته باشد.سراییان بیان کرد: فعالیت های بسیار زیادی برای حمایت از استارت آپ ها در راه است و در دهه فجر شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :