آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231851
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1396 8:27
تعداد بازدید : 540

فراخوان وزارت فاوا برای دریافت تسهیلات اشتغال زای روستایی

رییس سازمان فناوری اطلاعات، فراخوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ثبت طرح های اشتغال زای روستایی بر مبنای ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام کرد.

فناوران - رسول سراییان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم توجه به اشتغال در مناطق محروم و روستایی گفت: در راستای اجرای قانون توسعه اشتغال روستایی، کارآفرین ها و صاحبان ایده در حوزه استفاده از ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار بخش کشاورزی، گردشگری، صنایع دستی و فروش محصولات روستایی، متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت طرح خود اقدام کنند.
وی افزود: همچنین از شرکت های استارتاپی نیز دعوت می شود که طرح های پیشنهادی خود را در زمینه ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم از طریق پورتال ictstartups.ir مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کارهای نو پا ارسال کنند.
براساس این گزارش نرخ سود تسهیلات عبارت است از  نرخ 4 درصد برای مناطق روستایی و عشایری مرزی،  نرخ 6 درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی و نرخ 10 درصد برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت.
در این طرح سه رسته کلی شامل صنعت، کشاورزی و خدمات تعریف شده است که در بخش خدمات، فناوری اطلاعات (محتوا) وجود دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :