آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231836
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1396 7:28
تعداد بازدید : 349

با ابلاغ بخشنامه‌ای از سوی بانك مركزی

تراکنش های مالی بدون کارت منوط به رمزنگاری شد

بانک مرکزی به منظور ارتقای سطح امنیت مبادلات کارتی مردم و پیشگیری از سوء استفاده از اطلاعات حساس کارت در مبادلات الکترونیکی بدون حضور کارت، ، طی بخشنامه ای اعلام کرد که از نیمه بهمن ماه، انجام تمام تراکنش های مالی به جز پرداخت قبوض عمومی، در تمام مسیرهایی که به جای فیزیک کارت از اطلاعات آن استفاده می شود، منوط به رمزنگاری مبدا تا مقصد تراکنش است.


فناوران- مطابق این بخشنامه، اطلاعات حساس کارت مردم، نظیر رمز دوم آنها، نباید از مسیرهایی که فاقد رمزنگاری مناسب بوده و امکان ذخیره سازی یا مشاهده آن توسط عواملی غیر از بانک یا ارایه دهنده خدمات پرداخت وجود دارد، مبادله شوند. 
این بخشنامه اولین گام برای ارتقای سطح امنیتی بسترهای موجود مبادلات پولی مردم بوده و بر این اساس حرکت به سمت استفاده از سایت ها و برنامه های کاربردی بانک ها و ارایه دهندگان خدمات پرداخت، برای انجام مبادلات کارتی بدون حضور فیزیک کارت به عنوان راه حل ایمن توصیه می شود. 
همچنین طی بخشنامه یاد شده و به منظور ارتقای سطح خدمات برنامه های کاربردی پرداخت همراه، امکان استعلام مانده حساب متصل به کارت برای تمام کارت های بانک ها در مرکز شتاب فراهم می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :