آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231743
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396 10:33
تعداد بازدید : 381

ضابطه یاران به جای رگ تک ها خواهند نشست

مفهوم ضابطه یار تعریف شده در سیاستنامه فناوری اطلاعات که ۴ ماه پیش از سوی بانک مرکزی تعریف شده بود، همان رگ تک (RegTech) است.

روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی- این خبر را داوود محمدبیگی، مدیر اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی در نشستی با عنوان رگ تک در هفتمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت اعلام کرد. 
محمدبیگی گفت: در حوزه بانکی دلیل اینکه این صنعت شکل گرفته است بحث انطباق با مقررات است. عدم انطباق با مقررات هزینه اش بیشتر از انطباق است از همین رو تمامی بانک ها سعی می کنند تلاش خود را برای هماهنگ شدن با قوانین به کارگیرند و برای این منظور از شرکت هایی که به ابزار مختلف فناوری مسلح هستند استفاده می کنند.
او با اشاره به اینکه هنوز شرکت های رگ تک در ایران شکل نگرفته اند گفت: پیش بینی می شود که در ۳ تا ۴ سال آینده آنها نیز وارد این بازار شوند البته باید توجه داشت که این مفهوم در کشورهای اروپایی نیز مفهوم جدیدی است. او با اشاره به اینکه در فضای امروز نمی توان به صورت سنتی نظارت کرد گفت: هیچ کس با نظارت مخالف نیست و همه طرفدار این هستند که از آخرین ابزار برای نظارت بهره ببرند. اگر برای نهاد ناظر شرایطی فراهم شود که به صورت های مالی به سادگی دسترسی داشته باشند و بتواند آنها را کنترل کند مشخص است که همه از این مدل نظارت بهره خواهند برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :