آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231736
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396 9:58
تعداد بازدید : 1020

دبیر ستاد توسعه ICT معاونت علمی عنوان کرد:

ضرورت شناخت استارت‎آپ‎ها از کاربردهای جدید حوزه مالی

دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی در نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارایه خدمات مالی و قوانین و مقررات با بیان اهمیت شناخت کاربردهای جدید در حوزه مالی گفت: هدف از برگزاری این نشست ضمن ارایه مطالب و همفکری در سیاست دیگر کشورها، افزایش کیفیت و دسترسی به خدمات بانکی است.

معاونت علمی ریاست جمهوری - مهدی فقیهی افزود: ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، با توجه به  گسترش فین تک ها و استارت‏ آپ های فعال در حوزه مالی، اقدام به برپایی کارگروه توسعه و حمایت از کسب وکارهای خلاقانه از مهرماه سال جاری کرده است که این کارگروه با رویکرد رسیدگی به موانع کسب وکارهای نو پا و استارت آپ در حال فعالیت است. 
فقیهی در ادامه گفت: ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، سلسله جلساتی به منظور همفکری و ارایه راه کارهای اساسی در حل مسایل و مشکلات پیش روی فناوری های نوین برگزار کرده است، ضمن آنکه در حاشیه این جلسات و دعوت از محققان کشورهای دیگر به مطالعه سیاست کشورها در حوزه فناوری اطلاعات می‎پردازد. 
دبیر ستاد توسعه فناوری اطلاعات ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی، با معرفی شرکت  MDEC در حضور استارت آپ های حاضر در این نشست گفت: امروزBEH HEUY  CHING از پایه گذاران اکوسیستم مالزی و متخصص و صاحب نظر در صنعت فناوری مالی هستیم تا بتوانیم از تجربیات ایشان بهره مند شویم. 
وی در بخش دیگر این نشست گفت: در نظر داریم در این جلسه به موضوعاتی حول محور  "FIN TECH & BLOCKCHAIN " و " REG TECK " که همان ( فناوری نوین قانون گذاری در حوزه مالی است) به بحث و گفت وگو بپردازیم. 
وی در تعریف FIN TECH گفت: فین تک از دو بخش فناوری و مالی ساخته شده است و عوامل تاثیرگذار بخش های مختلفی مانند پرداخت وام، بیمه،  نظارت بر قوانین،  پرداخت، مالی اسلامی، سرمایه گذاری و همچنین سپرده گذاری هستند. 
بر اساس این گزارش، نشست تخصصی کاربرد نوآورانه فناوری در ارایه خدمات مالی و قوانین و مقررات با حضور جمعی از استارت‎آپ های فعال در حوزه ملی با حمایت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :