آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231718
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396 8:52
تعداد بازدید : 608

ایران می تواند قطب فین تک منطقه باشد

پروفسور بارچ در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: ایران با توجه به ظرفیت علمی، می تواند به قطب فین تک در منطقه تبدیل شود.

روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی- بارچ که کارشناس ارشد بانکداری از آلمان است با بیان این مطلب افزود: در بانکداری امروز مباحث دیجیتالی کردن کانال ها، موبایل بانکینگ و بانکداری بر مبنای دیتا محوریت دارد. در بحث دیجیتالی کردن اختلال هایی به وجود می آید و دیگر نیازی به بانکدارانی که فروشند هستند نیست و باید بانکدارانی داشته باشیم که تحلیلگر باشند.
وی گفت: بانک ها همیشه فکر می کنند که همه محصولات را باید خودشان تولید کنند؛ اما باید زنجیره تولید را گسترش داد. در حال حاضر تعداد شعب دیگر تعیین کننده نیستند و در اروپا طی ۱۰ سال اخیر ۵۰ درصد شعب بانکی ناپدید شده اند و اکنون سیستم فناوری اطلاعات و پیش بینی رفتار مشتریان تعیین کننده است. در اروپا بانک ها به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنند و ظرف ۸ دقیقه می توان از طریق یک اپلیکیشن حساب افتتاح کرد.
وی گفت: به نظر من بانک های ایران نیازی به سرمایه گذاری زیادی نخواهند داشت و باید از تجارب اروپایی استفاده کنند تا با هزینه ناچیز پیشرفت قابل توجهی داشته باشند و اگر بخواهیم در منطقه، مرکزی برای فین تک انتخاب کنیم، آن کشور ایران است زیرا دارای نیروی انسانی تحصیل کرده و مستعد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :