آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231710
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1396 8:21
تعداد بازدید : 721

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک:

بانک های دنیا سه برابر بانک های ایران درآمد صرف فناوری می کنند

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک گفت: در دنیا بانک ها 6 تا 9 درصد از درآمد خود را برای فناوری هزینه می کنند که این میزان در کشور ما حدود 2تا 3 درصد است.


روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک- دکتر مهران محرمیان معلم، با بیان این مطلب در دومین روز از همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با بیان اینکه موضوعاتی مثل کربانکینگ، سازمان سنتی و فرآیندها در این همایش به حاشیه رفته، با طرح این پرسش که چه زمانی شاهد تخریب دیجیتال در حوزه بانکی خواهیم بود به ارائه توضیحاتی در این زمینه پرداخت.
وی با بیان اینکه باید دیجیتال شدن به معنای واقعی در حوزه بانک ها اتفاق بیفتد این سوال را مطرح کرد که آیا بانک ها می توانند تغییرات رادیکال لازم را در خود ایجاد و به سمت دیجیتال شدن حرکت کنند؟
محرمیان در عین حال تاکید کرد: بانک ها نمی توانند در حوزه دیجیتال نقش همه را بازی کنند و پیشنهاد من این است که فقط در مرکز بر کار پردازش تراکنش ها متمرکز شوند و مهم تر این که با حرکت به سمت بانکداری باز فضایی ایجاد کنند تا دیگران از قبیل شرکت های فین تک وارد میدان شده و به دیجیتال شدن آن ها کمک کنند.
وی همچنین بیان کرد: فرآیندهای کنونی بانک ها تغییرات بنیادین زیادی نیاز دارد که انجام این تغییرات بسیار سخت است. کارمند و یا مدیری که سالهای سال عادت کرده با مدل خاصی کار کند، باید روش های کاری خود را کاملا تغییر دهد که البته این کار شباهت به جراحی دارد.
محرمیان همچنین با بیان اینکه بانک ها دیتا را جزو مایملک خود می دانند گفت: ممکن است در آینده با سامانه های نوآورانه ای که به بازار می آید دیتای بانکی مشتریان بانک ها با رضایت خود آن ها به طور کامل در اختیار شرکت های فین تک قرار بگیرد. در آن صورت تمام اموری که امروز انتظار است بانک ها در حوزه ابرداده ها انجام دهند و انجام نمی شود توسط شرکت های فین تک انجام خواهد شد و به تدریج ممکن است بانک ها بخشی از بازار خود را واگذار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :