آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231582
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1396 0:20
تعداد بازدید : 601

الزام دستگاه های دولتی به ارایه خدمات روی تلفن همراه

رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه کلیه دستگاه های اجرایی موظف اند نسخه الکترونیکی همراه (موبایلی) خدمات خود را در دسترس مردم قرار دهند، گفت: بستر ارتباطی ارایه خدمات دولت روی تلفن همراه در تمامی شهرهای کشور و با بالاترین کیفیت و بهترین نوع، بدون ریالی هزینه برای دولت فراهم است.

وزارت فاوا - سراییان در سمینار خدمات دولت همراه در جمع نمایندگان دستگاه های اجرایی گفت: بستر ارتباطی ارایه خدمات دولت روی تلفن همراه در تمامی شهرهای کشور و با بالاترین کیفیت و بهترین نوع، بدون ریالی هزینه برای دولت فراهم است و این یک موقعیت منحصربه فرد و بزرگ ترین فرصت برای دولت است.
وی درباره ماموریت سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: بر اساس تبصره ماده 15 آیین نامه توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات، کلیه دستگاه های اجرایی در راستای تحقق دولت الکترونیکی موظف اند با هماهنگی کمیسیون دولت الکترونیکی نسخه الکترونیکی همراه (موبایلی) خدمات خود را تهیه و پس از تایید از طریق درگاه دولت همراه سازمان فناوری اطلاعات ایران در دسترس مردم قرار دهند.
سراییان با بیان اینکه ماموریت محوله به سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه استقرار دولت همراه از بعد زیرساختی و پلات فرم به انجام رسیده است، گفت: در این مرحله لازم است که با تعاملات بین دستگاهی بتوانیم با هم افزایی و همفکری گام های باقی مانده را برداریم.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه دولت، زیرساخت ها را با استفاده از ظرفیت و سرمایه گذاری اپراتورهای خصوصی فراهم کرده است گفت: مردم نیز ابزار ارتباطی را که همان موبایل است با هزینه شخصی تهیه کرده اند و ما در این مقطع اگر نتوانیم خدمات دولت را از طریق این پنجره واحد که در دستان مردم هست، ارایه دهیم درواقع فرصت سوزی کرده ایم.
سراییان با بیان استقرار خدمات دولت همراه گفت: وظیفه ماست که خدمات دولت را از این درگاه به دست مردم برسانیم و در این راستا با همکاری دانشگاه شریف توانستیم یک پلات فرم داخلی و بومی طراحی کنیم چراکه پلات فرم بین المللی امکان تغییرپذیری و اصلاح را ندارد و امیدواریم بتوانیم از این فرصت برای ایجاد دانش، اشتغال و خلق ثروت استفاده کنیم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: با استقرار دولت هوشمند قریب به 1700 خدمت در بستر تلفن های همراه قابل ارایه و خدمت رسانی در هر زمان و هر مکان خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :