آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231514
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1396 10:50
تعداد بازدید : 448

شفاف سازی درباره نحوه انتخاب مدیرعامل همراه اول

حمید فرهنگ گزینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مدیرعامل همراه اول نبوده اما وزارت خانه از این انتخاب استقبال کرده است.

انتخاب - با مدیرعاملی حمید فرهنگ در شرکت همراه اول و انتقادات وارده بر وی در خصوص زیان دهی شرکت رایتل در زمان مدیریتش برخی وی را گزینه وزارت ارتباطات برای همراه اول معرفی کردند.
وزیر ارتباطات گفت: آقای فرهنگ به عنوان نماینده وزارت ارتباطات و گزینه دولت در آنجا معرفی نشده اند. سهامدار عمده ایشان را معرفی کرده و طبیعتاً این مساله چارچوبی است که تفاهم سهامداران است.
وی افزود: اینکه برخی سایت ها و روزنامه ها نوشتند آقای فرهنگ گزینه وزارت ارتباطات برای همراه اول بوده این مطلب درستی نیست. ما آقای فرهنگ را معرفی نکردیم.
جهرمی گفت: در جمع سهامداران که جلسه گذاشتیم ما به پیشنهاد سهامدار احترام گذاشتیم. آقای فرهنگ زمانی مدیرعامل رایتل شده بودند که رایتل در حال شکل گیری بود و سرمایه گذاری در آن صورت نگرفته بود.
وی با بیان خواست سهامداران مبنی بر جوان گرایی در مدیریت شرکت همراه اول، افزود: سهامداران عمده نگاه شان بر این بود که ما می خواهیم در مدیریت فضای ارتباطی کشور جوان گرایی کنیم.
وزیر ارتباطات گفت: دو عضو هیات مدیره در مجموعه همراه اول داریم که از ترکیب یک جوان و یک نفر باتجربه استفاده کردیم. نمایندگان ما در همراه اول نماینده سهام عدالت و نماینده دولت هستند. آقای تراکمه که از نیروهای باسابقه مخابراتی بودند و آقای غیناقی که مدیرکل فروش همراه اول بودند و ما از مجموعه صنعت استفاده کردیم.
وی افزود: از این فرمتی که سهامداران برای جوان گرایی مدیریت مطرح کردند، استقبال کردیم و این چارچوب خوبی بود، اما اینکه آقای فرهنگ را ما معرفی کرده باشیم خیر.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :