آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 231502
تاریخ انتشار : 1 بهمن 1396 10:31
تعداد بازدید : 697

اعلام سیاست های تشویقی زیرساخت برای دیتاسنترها

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از تبیین سیاست های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی داده ها (دیتاسنترهای داخلی) در راستای اهداف شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

مهر- نرگس طاهری با بیان نقش چشمگیر شرکت ارتباطات زیرساخت در مدیریت کلان داده ها، دولت الکترونیکی و دولت هوشمند گفت: استفاده از فرآیند «داده کاوی و بهره گیری از مفهوم بیگ دیتا» برای توسعه و بهینه سازی خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت ضروری است.
معاون راهبردی و توسعه کسب وکار شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان به کارگیری مفهوم داده کاوی و نقش شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان بسترسازی برای تبادل اطلاعات در کشور گفت: این امر با هدفگذاری های کیفی مناسب در ارایه سرویس های شبکه در هر سه لایه دیتا، انتقال و فیبرنوری ، محقق خواهد شد.
وی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی بستری امن با کیفیت مطلوب و پایدار شبکه ارتباطی اصلی کشور و توانمند ساز لایه هسته شبکه ملی اطلاعات، سیاست های تشویقی برای ایجاد بستر میزبانی داده ها تبیین کرده است.
طاهری افزود: از جمله این تشویق ها می توان به ایجاد مراکز تبادل ترافیک داده ملی (IXP) در نقاطی از  کشور، بستر سازی برای ایجاد دیتاسنترها توسط بخش خصوصی، ایجاد ترانزیت IP داخلی و تبیین سیاست های تعرفه ای تشویقی برای توسعه اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور پرداخت.معاون راهبردی و توسعه کسب وکار شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان تبیین اقدامات و سیاست های داخلی برای به کارگیری فرآیند «داده کاوی و Big Data  » به عنوان روش های نوین حل مساله گفت: ایجاد انبار داده های یکپارچه برای فرآیندهای پشتیبان عملیات و کسب وکار به عنوان زمینه ساز هوش تجاری و توسعه داشبوردهای مدیریتی لازم در آینده در برنامه شرکت ارتباطات زیرساخت قرار دارد. به گفته وی، تحلیل رفتار مشتریان و امکان ارایه سرویس های نوین متناسب با تقاضا، بهبود وضعیت شبکه با قابلیت تحلیل رویدادها در لحظه، نگهداری شبکه مبتنی بر پیش بینی، تحلیل ترافیک و کشف الگوهای آن برای بهینه سازی طراحی شبکه، منطقی کردن تعرفه خدمات، کشف قاچاق مکالمات و کاهش تقلب از جمله کاربردهای به کارگیری فناوری بیگ دیتا در شبکه زیرساخت ارتباطی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :