آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230912
تاریخ انتشار : 25 دی 1396 10:55
تعداد بازدید : 986

استفاده از واقعیت مجازی و افزوده در بازی های ویدیویی جدید

سیستم های جدید و شگفت انگیز بازی که هدفشان این است تا سطح بالاتری از تجربه بازی های ویدیویی را ارایه دهند، در نمایشگاه لوازم الکترونیک مصرفی لاس وگاس (CES 2018) به معرض نمایش گذاشته شدند. این سیستم بازی که به شما این امکان را می دهد از نقطه دید یک پهپاد همه چیز را ببینید تا یک جوی استیک واقعیت مجازی که با پا کنترل می شود، همگی در نمایشگاه CES امسال حضور داشتند.

ایسنا- از جمله دیگر سیستم های جدید بازی حاضر در نمایشگاه می توان به پلات فرم های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده تا روبات های خانگی مبارز پرداخت. 
شرکت اسکور آف(Square Off)  که برترین شطرنج های دنیا را ارایه می دهد، در نمایشگاه
CES 2018  یک صفحه شطرنج هوش مصنوعی را به نمایش گذاشت که با استفاده از یک بازوی روباتیک مخفی و آهن ربا مهره ها را ازسوی خودشان به حرکت در می آورد. 
 شرکت درون انترکتیو(Drone Interactive) که انقلابی در عرصه تولید هواپیماهای بدون سرنشین در دنیای سرگرمی به وجود آورده، یک بازی شگفت انگیز را در این نمایشگاه ارایه داد که ترکیبی از هواپیماهای بدون سرنشین و واقعیت مجازی است و به  شما این امکان را می دهد تا از نگاه فردی که یک سفینه کوچک را هدایت می کند، محیط را بنگرید. این دو، تنها مثالی از سیستم های جدید نوآورانه و خلاقانه بازی ویدیویی در این نمایشگاه هستند.
بعضی از بازی های به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه، تنها با هدف سرگرمی ارایه نشده اند. به عنوان مثال، شرکت سنس آرنا (Sense Arena)  که مجموعه های جامعی از آموزش بازی ها ارایه می دهد، یک سیستم واقعیت مجازی را ساخته است که با استفاده از هدست واقعیت مجازی اچ تی سی vive و یک کوله پشتی متصل شده کار می کند تا سبب بهبود مهارت های کاربر در هاکی شود.
هدف ساخت این دستگاه این است تا به توسعه مهارت های شناختی که به توانایی های فیزیکی روی یخ تبدیل می شوند، کمک کند.
یکی دیگر از شرکت ها، یک اهرمک را به نمایش گذاشت که وسیله هدایت سه بعدی نامگذاری شده است که سبک پدال است و می تواند حرکات کاربر در واقعیت مجازی را کنترل کند. 
شرکت سازنده اعلام کرد که این سیستم می تواند برای انواع فعالیت ها در یک بازی واقعیت مجازی از راه رفتن و رانندگی تا پرواز مورد استفاده قرار گیرد. سیستم ساخته شده ازسوی درون انترکتیو با هدف استفاده در مسابقات و دیگر حوزه های سرگرمی طراحی شده است.
این سیستم از دو هواپیمای بدون سرنشین کوچک در صفحه مشبک استفاده می کند که می تواند با استفاده از یک دسته کنترلگر ایکس باکس اجرا شود.  با این هدست واقعیت مجازی می توان دقیقا همان چیزی را که از یک هواپیمای بدون سرنشین دیده می شود، مشاهده کرد و همچنین حشرات طراحی شده در این بازی را نابود کرد. البته لازم نیست نگران سقوط حین این بازی باشید.
زیرا این سیستم از یک سقف مجازی و دیواره های مجازی استفاده می کند تا هواپیماهای بدون سرنشین را از برخورد با اشیای اطراف در حین بازی محافظت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :