آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230899
تاریخ انتشار : 25 دی 1396 10:36
تعداد بازدید : 842

رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی کلید خورد

مرحله اول فراخوان مربوط به ثبت نام و شرکت در رویداد چالش نوآوری در جویشگرهای بومی آغاز شد.

پژوهشگاه فاوا- علیرضا یاری مجری طرح جویشگر بومی گفت: به منظور توانمندسازی و تسهیل نوآوری در خدمات و کسب و کار شركت هاي فعال در حوزه محتوا و خدمات بومي در کشور، رويداد چالش هاي نوآوري در حوزه محتوا و جویشگرهای بومی برگزار می شود.
وی افزود: نخستین مرحله از فراخوان چالش های نوآوری در طرح جویشگر بومی در سامانه نوآويد به آدرس noavid.ir منتشر شده است. این سامانه به عنوان اولين سكوي تعاملی بومی در نوع خودش است که براي حل چالش هاي نوآوري در کسب و کارها با همکاری دانشگاه تهران راه اندازی شده و هم اکنون در اولين گام، شش مورد از چالش های نوآوری شركت هاي حوزه محتوا و جويشگرهای بومی روي این سامانه قرار گرفته است و کلیه متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی و غیردانشگاهی از سراسر کشور می توانند برای حل این چالش ها با هم به رقابت پرداخته و از پاداش های مالی در نظر گرفته شده برای حل چالش ها بهره مند شوند.
مجری طرح جویش گرهای بومی ادامه داد: هدف از برگزاری مسابقات چالش نوآوری از یک طرف حمایت غیرمستقیم از شرکت های فعال در این حوزه جهت افزایش نوآوری در خدمات جویشگرها مبتنی بر نیازها و ذائقه جامعه کاربران ایرانی است و از طرف دیگر افزایش نقش و مشارکت مردمی و نیز بهره گیری از دانش و توانمندی های متخصصان در دانشگاه های سراسر کشور برای حل چالش های جویشگرها است.
وي افزود: برگزاری این مسابقات مبتنی بر دو رویکرد نوآوری باز و جمع سپاری است. برای این منظور تلاش شده است مسایل کلی و مبهم شرکت های فعال در طرح جویشگر بومی به پنج دسته خرده چالش تفکیک شود. این خرده چالش ها عبارت اند از: چالش هاي پژوهشي، ايده پردازي، توسعه محصول، دولتي و استارت آ پي.
یاری با بیان اینکه هر شرکتی که در حوزه محتوا و خدمات بومی در کشور در حال فعالیت باشد، می تواند با ارسال درخواست خود بر روی سامانه نوآوید و معرفی چالش های نوآوری در محصولات و کسب و کارش از حمایت های لازم برخوردار گردد، افزود: برگزاری این مسابقات رویکرد نوینی برای افزایش مشارکت مردمی در توسعه نوآوری و تجاری سازی در کسب و کارها به ویژه جویشگرهای بومی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :