آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230792
تاریخ انتشار : 24 دی 1396 11:2
تعداد بازدید : 709

اینتل از پیشرفت چشمگیر رایانه های کوانتومی خبر داد

در سال های اخیر شرکت های فناوری در تلاش برای عرضه رایانه های کوانتومی پیشرفته هستند و اینتل، آی بی ام و دی – ویو ازجمله فعال ترین این شرکت ها محسوب می شوند.

فارس- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت اکستریم تک، برایان کزانیک مدیر عامل اینترنت امسال در نمایشگاه سی ای اس 2018 از عرضه رایانه کوانتومی 49 کیوبیتی شرکت اینتل خبر داد که گامی بسیار مهم و اساسی در زمینه تولید این نوع رایانه ها محسوب می شود.
رایانه کوانتومی 49 کیوبیتی شرکت اینتل پیشرفتی مهم در مقایسه با رایانه های کوانتومی 17 کیوبیتی قبلی این شرکت دارند و اینتل برای تولید آنها با شرکت هلندی کیو تک همکاری کرده است.
رایانه های کوانتومی تنها دو حالت صفر و یک را نمی پذیرند و به همین علت در صورت وقوع هرگونه مشکلی احتمال از دست رفتن اطلاعات در آنها به صفر می رسد. البته فعالیت رایانه های کوانتومی فعلا در دمای بسیار پایین ممکن است که 250 برابر از دمای فضای بیرون از جو کره زمین هم سردتر است. بنابراین بعید به نظر می رسد در آینده نزدیک شاهد استفاده عمومی از این رایانه ها باشیم.
دانشمندان در تلاش برای طراحی سیستم های خنک کننده خاصی برای رایانه های کوانتومی هستند تا سرمای مورد نیاز برای فعالیت آنها در محیط های اداری و خانگی تامین شود، اما غلبه بر این چالش کار ساده ای به نظر نمی رسد.
اسم کد سیستم رایانه ای جدید اینتل Tangle Lake است و اینتل می گوید که برای طراحی تراشه های آن از صفحات جدید 300 میلیمتری استفاده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :