آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230778
تاریخ انتشار : 24 دی 1396 10:19
تعداد بازدید : 446

مدیر کل اداره استاندارد استان تهران اعلام کرد

توقیف محافظ های الکترونیکی غیراستاندارد در تهران

با توجه به رشد قیمت کالاهای الکترونیکی (از کالاهای کامپیوتری و دیجیتال گرفته تا لوازم خانگی)، بازار خرید و فروش دستگاههایی که به نوعی عمر این کالاها را افزایش می دهند، رونق بیشتری گرفته است.


مریم عسگری
نمونه اش همین محافظ های الکترونیکی است که بازاری همیشه گرم دارند. البته محافظ های الکترونیکی بازاری چهار فصل دارند و برای تمام کالاهایی که به برق متصل می شوند، از لپ تاپ و تلویزیون گرفته تا یخچال و ... استفاده می شوند. به همین دلیل بازار این کالا رونق و البته سود بالایی دارد.
یکی دیگر از دلایل رونق بازار این تجهیزات این است که شرکت های ارایه دهنده خدمات پس از فروش و بیمه کالاهای الکترونیکی اعلام کرده اند کالاهایی که به علت نوسانات برق دچار آسیب شدهاند، تحت پوشش قرار نمی گیرند و در صورت بروز ایراد، هزینه تعمیر به عهده کاربر است.
این عوامل موجب شده اند نه تنها بازار این کالا رونق بیشتری بگیرد؛ بلکه زمینه برای ورود نمونه های قاچاق، تقلبی و بی کیفیت این کالا فراهم شود.
بر اساس اعلام اداره استاندارد، طی ماه های اخیر میزان کشف و توقیف محموله های قاچاق، تقلبی و بی کیفیت این کالا افزایش یافته است.
در این باره مدیرکل استاندارد تهران هم از توقیف دو برند غیراستاندارد محافظ الکترونیکی در واحدهای تولیدی آن ها، در هفته گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان تهران، مسلم بیات اعلام کرده است که در جریان بازرسی کارشناسان استاندارد از واحدهای تولیدی لوازم الکترونیکی و برقی، مقادیر زیادی محافظ الکترونیکی و پریزهای سه شاخه (طرح انگلیسی) با نام های تجارتی Golden Electtonic از واحد تولیدی بست الکترونیک خاورمیانه، صنایع الکترونیک نامور تکنیک از شرکت صانت توقیف شده است. 
مسلم بیات با تاکید بر اجباری بودن استاندارد این فرآورده ها، خطرات احتمالی استفاده از انواع غیراستاندارد آن را هشدار داد و گفت: با توجه به اینکه استفاده از کالاهای غیر استاندارد سلامت کالاهای گرانقیمت الکترونیکی را به خطر میاندازد، توصیه می شود از خرید این کالاها خودداری کنید و در صورت مشاهده فروش نمونه های غیر استاندارد، تقلبی و ایراد دار، بازرسان اداره استاندارد را در جریان قرار دهید.
کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند که بهتر است بابت خرید تجهیزات ایمنی و محافظتی دقت زیادی داشته باشیم. زیرا بی توجهی به این موضوع ممکن است خرج زیادی روی دست کاربران بگذارد. به گفته آنها، در حال حاضر محافظهای الکترونیکی در انواع مختلف و برندهای گوناگونی در بازار موجودند که انواع سرامیکی از بهترین های بازار هستند؛ البته به شرطی که استاندارد باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :