fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 230528
  تاریخ انتشار : 20 دی 1396 11:25
  تعداد بازدید : 408

  پای الکسا به رایانه های ویندوز 10 باز می شود

  این روزها دستیار صوتی هوشمند الکسا بسیاری از ابزار زندگی را تسخیر کرده و اکنون نوبت رایانه های شخصی مجهز به ویندوز 10 است.

  فارس- این تحول چالشی جدی برای رایانه های ویندوزی محسوب می شود که مایکروسافت پیش از این دستیار صوتی کورتانا را برای آنها طراحی کرده بود.
  بسیاری از شرکت های سازنده رایانه و لپ تاپ مانند ایسر، اچ پی، لنوو و ایسوس قصد دارند الکسا را به لپ تاپ ها و رایانه های مجهز به ویندوز 10 بیفزایند و آنها را در سال 2018 میلادی روانه بازار کنند. می توان تصور کرد که چنین تحولی تا چد حد به نفوذ بیشتر آمازون در دنیای فناوری اطلاعات کمک می کند.
  البته این تحول مستلزم تولید یک برنامه خاص الکسا برای ویندوز است که آن هم در بهار در دسترس قرار می گیرد. این دستیار صوتی اجرای بسیاری از فرامین را با شنیدن صدای کاربران ممکن خواهد کرد و موشواره وصفحه کلید را به حاشیه خواهد برد.
  آمازون این هفته در این زمینه مذاکراتی را با برخی شرکت های سازنده رایانه به عمل آورد و به نظر می رسد که گوگل هم با آمازون در این حوزه رقابت خواهد کرد. در این میان کورتانای مایکروسافت و سیری اپل شانس زیادی برای عرض اندام نخواهند داشت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :