آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230354
تاریخ انتشار : 19 دی 1396 10:57
تعداد بازدید : 980

نسل چهارم تولید ( بخش سوم)

نیازهای خاص برای کابل‎کشی: پایه و اساس زیر ساخت صنعتی فناوری اطلاعات کابل‎کشی است. کابل‎ها و اتصالات باید به صورت ویژه‎ای کارآمد باشند که حتی افراد عادی به سادگی و بدون هراس از آن استفاده کنند. به طور خاص این موضوع هنگامی که می خواهید از سیستم انتقال قدرت از راه دور (Remote Powering) –که در آن نیروی برق از طریق زیر ساخت داده منتقل می‎شود– استفاده کنید نمایان می‎شود. بهترین مثال ممکن، انواع مختلف انتقال قدرت روی پروتکل اترنت (PoE) است.


انتقال قدرت از راه دور تنشی مضاعف روی کابل ایجاد می‎کند. به طور مثال زمانی که یک اتصال در حال کار قطع می‎شود جرقه‎ حاصل از آن خسارت جبران ناپذیری به کیفیت صفحه‎های ظریف یک اتصال RJ45 وارد می‎کند.
کمپانی تلگارتنر(Telegärtner) در طراحی اتصالاتRJ45 خود ملاحظاتی را در نظر گرفته است تا محل وقوع جرقه‎ها از نقطه انتقال داده فاصله‎ای مناسب داشته باشد. حتی بعد از چندین بار اتصال(Plug)  و انفصال (Unplug)، متصل‎کننده(Jack)  تلگارتنر نه تنها در بخش انتقال قدرت (PoE) بلکه در انتقال داده نیز بالاترین عملکرد و بهترین کارایی را دارد.
در کنار طراحی بهینه برای انتقال قدرت از راه دور، قطعه اتصال تلگارتنر  دارای یک سیستم محافظ منحصر به فرد داخلی است که از خم شدن بیش از اندازه پایه های اتصال (Over–Bending) جلوگیری می‎کند. هنگامی که از متصل‎کننده‎های RJ11 یا RJ12 برای وصل‎کردن دستگاه فکس یا تلفن استفاده می‎کنید این سیستم، عدم خمش بیش از اندازه پایه‎های اتصال (Over–Bending) را تضمین می‎کند.
تشخیص تفاوت بین اتصالات RJ11، RJ12 و  RJ45برای افراد عادی در نگاه اول کاری مشکل است. در حقیقت اتصالات RJ11 و RJ12 عرض کمتری دارند و به دلیل آنکه لبه‎های این اتصالات نسبت به پایه‎های اتصال بالاتر است اگر اشتباها به اتصالRJ45  وارد شوند منجر به خمش بیش از اندازه پایه‎های اتصال می‎شوند.
متصل کننده‎هایی که مجهز به مکانیزم محافظت در برابر خمش بیش از اندازه هستند، از این صدمات مصون خواهد بود. حتی اگر متصل کننده RJ11 یا  RJ12چندین بار به اتصال وارد و خارج شوند بهترین نرخ انتقال داده (Data Transmission) در محل اتصال در دسترس خواهد بود و کاربر از مزایای یک اتصال با ضریب خطای کم(Fault–Tolerant) بهره‎مند خواهد شد.
منبع: تلگارتنر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :