آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 230198
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 10:29
تعداد بازدید : 681

با دو برند آیفون و بلک‌بری

آواژنگ به بازار موبایل تغییر مسیر داد

مدیرعامل شرکت خدمات آواژنگ با بیان اینکه آواژنگ تمام مجوزهای لازم برای واردات موبایل را دریافت کرده و به زودی دو برند آیفون و بلک بری را به بازار عرضه خواهد کرد، گفت: باتوجه به ارتباط یکی از نمایندگی‎های آواژنگ با تامین‎کنندگان قطعات موبایل اپل، امیدواریم با استفاده از قطعات اورجینال، خدمات و پشتیبانی خوبی روی این محصول ارایه دهیم.

فناوران - حمیدرضا فراهانی افزود: در حال حاضر مجوزهای لازم برای  واردات موبایل را از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و اتحادیه موبایل دریافت کرده ایم و در حال پیگیری مجوزهای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات هستیم.
وی با بیان اینکه موبایل اکنون جای PC، لپ تاپ و تبلت را بین مردم گرفته است، گفت: بسیاری از تکنولوژی‎ها اکنون در موبایل خلاصه می شود و با استفاده از اپلیکیشن های موبایل می توان بسیاری از کارها را بدون مراجعه حضوری انجام داد. بنابراین موبایل سهم قابل توجهی از بازار فناوری اطلاعات را به خود اختصاص داده است و مجموعه هایی مانند آواژنگ ناگزیرند به سمت بازار موبایل و IOT حرکت کنند.
فراهانی تصریح کرد: البته سهم بازار تکنولوژی هایی مانند PC و نوت بوک حذف نشده، بلکه  به مرور زمان کم رنگ شده است.
وی با بیان اینکه مردم ایران به دنبال تکنولوژی جدید هستند و شرکت های IT باید همگام با آنها حرکت کنند، گفت: بحث IOT بسیار جدید است و شرکت آواژنگ در حال تحقیق و بررسی روی اینترنت چیزهاست، اما هنوز به این مقوله وارد نشده ایم.
مدیرعامل خدمات آواژنگ با بیان اینکه از ابتدای سال جاری اقدام به واردات محصولات جانبی موبایل کرده‎ایم که با استقبال خوبی مواجه شده است، گفت: از ابتدای سال 96 به صورت گسترده روی محصولات جانبی موبایل با برند "انکرAnker” کار کرده ایم و تمامی محصولات در شرکت خدمات آواژنگ پشتیبانی و گارانتی می شوند.
مدیر عامل شرکت خدمات آواژنگ همچنین با بیان اینکه در یکی دو سال گذشته شرکت های فناوری اطلاعات فقط تلاش کرده اند که خود را سر و پا نگه دارند،گفت: این موضوع باعث شده تا خط مشی شرکت در مورد تاسیس شعبه‎های جدید خدماتی در استان‎های مختلف تغییر کند، چراکه توجیه اقتصادی در برندارد.
وی اضافه کرد: دفتر خدمات آواژنگ سال 82 تاسیس شد و اکنون 14 سال است که از طریق شعبه ها، نمایندگی ها و عاملیت های فروش در سراسر ایران خدمات و گارانتی ارایه می دهیم.
فراهانی افزود: این کار با فراز و نشیب های زیادی همراه بود زیرا باید با بررسی های زیاد مشخص می شد، در کدام استان شعبه داشته باشیم و در کدام استان کالا را از طریق نمایندگی ها تعویض یا تعمیر کنیم.
وی گفت: در حال حاضر کالای مرجوعی در صورت تعویض بلافاصله در نمایندگی ها تعویض می شوند و در غیر این صورت به شعبه های خدمات آواژنگ برای تعمیر فرستاده می شوند.
فراهانی تصریح کرد: فلسفه تاسیس شرکت خدمات آواژنگ این بود که شرکتی مستقل با هدف ارایه خدمات پس از فروش تاسیس شود که روی بحث فروش هیچ دخالتی نداشته باشد. بنابراین شخصیت حقوقی مستقل برای آن دیده شد.
وی افزود: در ابتدای امر دفاتر خدمات آواژنگ فقط در تهران متمرکز بود. اما به تدریج این نیاز دیده شد که باید در استان های بزرگ هم حضور داشته باشیم. آن زمان شرکت های ارایه دهنده گارانتی بسیار کم بودند و بحث گارانتی برای مردم آشنا نبود و بسیاری از کالاهای بدون گارانتی عرضه می شد.
مدیرعامل خدمات آواژنگ گفت: در آن برهه از زمان مجموعه خدمات آواژنگ به صورت تخصصی روی بحث خدمات وارد شد و اکنون غیر از تهران در 6 استان دیگر حضوری فعال داریم. اما امسال به دلیل رکود حاکم بر بازار، دفتر نمایندگی خدمات اضافه نکردیم و بیشتر سعی‎امان بر این بود که شبکه خدمات را توسعه دهیم و برای مشتری در دسترس‎تر باشیم.
مدیرعامل خدمات آواژنگ در مورد ورود آواژنگ به بازار ماشین های اداری نیز گفت: در حال حاضر  با واردات محصولات اپسون Epson توانستیم سهم قابل توجهی از بازار ماشین های اداری را به خود اختصاص دهیم.
وی در مورد مشخصات محصولات اپسون گفت: شرکت اپسون (با نام کامل سیکو اپسون) در سال ۱۹۴۲ میلادی در کشور ژاپن تأسیس شد و بخشی از شرکت ساعت سازی بزرگ سیکو به حساب می آید.
وی افزود: اپسون یک شرکت فناوری ژاپنی و یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان چاپگر در جهان و اطلاعات و تجهیزات مرتبط با تصویربرداری است. مقر شرکت سیکو اپسون در ناگانوی ژاپن قرار دارد.
او تصریح کرد: شرکت اپسون تولیدکننده انواع فناوری های رایانه از جمله انواع چاپگرهای جوهر افشان، سوزنی و چاپگرهای لیزری، اسکنر ها، کامپیوتر رومیزی، تجاری، چند رسانه ای و پروژکتورهای سینمای خانگی، تلویزیون های بزرگ سینمای خانگی، روبات ها و تجهیزات اتوماسیون صنعتی، نقطه پرینترهای علامت فروش و ثبت پول نقد، لپ تاپ ها، مدارات مجتمع، اجزای ال سی دی و سایر اجزای الکترونیکی همراه است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :