آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229694
تاریخ انتشار : 12 دی 1396 10:35
تعداد بازدید : 516

در نتیجه رشد پی در پی قیمت دلار

بازارهای کامپیوتر و صوتی و تصویری به لاک دفاعی رفتند

در پی بروز اتفاقات اخیر از جمله زلزله و ناآرامی های اجتماعی و سیاسی، نرخ دلار آزاد افزایش چشمگیری یافت و همچنین بازارهای خرید و فروش کالاهای کامپیوتری و دیجیتال عملا تعطیل شد.


فناوران- بررسی های بازاری گویای این امر است که میزان عرضه دلار آزاد و درهم به شدت در بازار کاهش یافته است. با این حال دلار فروش های بازار سیاه هر دلار را با نرخ 4 هزار و 280 و حتی 4 هزار و 300 تومان معامله کردند.
این اتفاق تاثیر روانی مخربی بر بازار کالاهای کامپیوتری گذاشت و موجب شد که هم گروه خریدار و هم فروشنده، معامله در چنین فضایی را غیرمنطقی دانسته و در نتیجه بازارهای کامپیوتر و دیجیتال به حالت نیمه تعطیل درآید.
در دو روز گذشته بازار کالاهای صوتی و تصویری حوالی خیابان انقلاب، جمهوری و ولیصر هم تعطیل بوده اند.
فعالان بازار کامپیوتر می گویند: اگر چه مشخص است که افزایش ناگهانی نرخ دلار حباب است و در روزهای آینده این حباب می شکند؛ اما جو روانی ناخوشایندی در بازار حاکم شده و آینده بازار کامپیوتر و دیجیتال محل داغی برای بحث ها و پیش بینی هاست.  از سوی دیگر، بسیاری از کارشناسان گرانی بیشتر دلار را در ایام منتهی به شب عید پیش بینی کرده اند.
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، در چنین شرایطی نهادهای صنفی کوچک ترین حمایتی از فعالان صنفی نکرده و بازار را به حال خود رها کرده اند. کارشناسان نیز پیش بینی کردند که در صورت تداوم روند فعلی، چیزی از بازار کامپیوتر برای شب عید باقی نمی ماند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :