آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229618
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 10:30
تعداد بازدید : 458

سامسونگ برترین تکنسین های کشور را معرفی کرد

مراسم اختتامیه سومین دوره المپیاد تکنسین های ایران دیروز، یکشنبه دهم دی ماه ۹۶، با حضور مدیران ارشد شرکت سامسونگ الکترونیکس و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سالن تلاش ساختمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

فناوران- در این مراسم برندگان چهار رشته حاضر در این مسابقات معرفی شده و جوایز خود را از دست مدیران شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور دریافت کردند. 
سومین المپیاد تکنسین های ایران با همکاری شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی وحرفه ای در دو مرحله نظری و عملی و در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حمیدرضا ثابت نژاد، معاون پژوهش، سنجش و ارزیابی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به تشریح ابعاد فنی و آموزشی المپیاد تکنسین های ایران پرداخت و گفت: تاکنون سه دوره از المپیاد را پشت سر گذاشته ایم و شاهد هستیم که مسابقات هر سال بهتر از سال قبل  برگزار می شود. اهداف اولیه این مسابقات جذب و شناسایی نخبگان مهارتی و ترویج فرهنگ مهارت آموزی است که تاکنون در تحقق آن موفق بوده است.
معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره همکاری این سازمان با شرکت سامسونگ الکترونیکس گفت: با توجه به اینکه سامسونگ حامی اصلی مسابقات جهانی مهارت است، امیدواریم همکاری با این شرکت یک روند مستمر و دائمی باشد. آکادمی مهندسی سامسونگ نمونه ای از این همکاری مستمر است که تاکنون بازخوردهای مثبتی را داشته است.
به گفته ثابت نژاد، رویدادهایی مشابه المپیاد تکنسین ها می تواند فرهنگ مهارت پذیری را به جای مدرک پذیری ترویج کند و با ترغیب افراد به کسب مهارت جامعه ای بهتر را رقم بزند.
در ادامه مراسم فرهاد هجرت، مدیر بازاریابی شرکت سامسونگ الکترونیکس در مورد المپیاد تکنیسین های ایران گفت: این المپیاد از سال ۹۴ اولین دوره خود را شروع کرد. امروز خوشحالیم که اعلام کنیم پس از ۳ سال توانستیم این فرصت رقابتی و سنجشی را برای ۵۲۰۱ نفر شرکت کننده فراهم کنیم.
مسعود فیاضی، مدیر روابط عمومی و مسوولیت های اجتماعی سامسونگ الکترونیکس نیز با اشاره به تاریخچه همکاری سامسونگ و سازمان آموزش فنی وحرفه ای گفت: سال ۹۳ تفاهم نامه ای میان سامسونگ و سازمان آموزش فنی وحرفه ای به امضا رسید که تاسیس آکادمی مهندسی اولین ثمره آن بود. پس از آن نخستین دوره المپیاد تکنسین های ایران در سال ۹۴ برگزار شد. وی افزود: این دوره از المپیاد مانند دوره های پیشین در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار شد که در مرحله اول بیش از ۱۴۰۰ نفر از سرتاسر کشور شرکت کردند. پس از آن ۱۰ نفر برتر هر گرایش با هزینه شرکت سامسونگ به مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای شهر کرج فراخوانده شدند تا با آمادگی بیشتری برای مسابقات آماده شوند. در آزمون عملی المپیاد، دانش فنی و مهارت تکنسین ها مورد ارزیابی قرار گرفت که نفرات برگزیده آن امروز معرفی می شوند
این مراسم نهایتا با معرفی تکنسین های برتر سومین دوره المپیاد کشوری و قدردانی از نفرات برتر آکادمی مهندسی سامسونگ به کار خود پایان داد. 
پس از برگزاری دو مرحله عملی و نهایی در گرایش صوتی وتصویری علی اکبر روستایی، محمد رضا رزم آرا، مسعود فقیهی؛ در گرایش موبایل و تبلت حمید اسماعیلی، رحیم نشاط بافنده، بابک نورصالحی گرگانی؛ در گرایش لوازم خانگی داریوش واشقانی فراهانی، گودرز افضلی، روح الله جعفری و در گرایش تهویه مطبوع جواد استادپور، محسن فراهانی، مهرداد قاسمی به عنوان نفرات اول تا سوم المپیاد تکنسین های ایران برگزیده شدند. 
نفرات اول هر گرایش ۳۰ سکه بهار آزادی همراه با لوح تقدیر، نفرات دوم ۲۰ سکه بهار آزادی همراه با لوح تقدیر و نفرات سوم ۱۰ سکه بهار آزادی همراه با لوح تقدیر دریافت کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :