آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229613
تاریخ انتشار : 11 دی 1396 10:19
تعداد بازدید : 691

مخابرات ایران بدون مدیرعامل، به خواسته‌اش از مجمع فوق‌العاده رسید

سرمایه مخابرات 600 میلیارد تومان افزایش یافت

مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران افزایش 600 میلیارد تومانی سرمایه این شرکت را تصویب کرد.

فناوران - مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران روز گذشته با حضور بیش از 90 درصد سهامداران روز گذشته در شرایطی تشکیل شد که هنوز هیات مدیره این شرکت با حدود یک ماه فرصت، برای انتخاب مدیرعامل جدید به جمع بندی نرسیده است. 
برخی گمانه زنی ها مبنی بر آن بود که در صورت توافق میان اعضای هیات مدیره (نمایندگان دولت و نمایندگان شرکت توسعه اعتماد مبین) مدیرعامل جدید شرکت پیش از مجمع معرفی شود اما در عمل این اتفاق نیفتاد.
در همین راستا شنیده می شود هنوز اختلافات زیادی میان مدیران ارشد دولت، وزارت ارتباطات و شرکت توسعه اعتماد مبین بر سر انتخاب مدیرعامل جدید وجود دارد.
در غیاب مدیرعامل، شرکت مخابرات ایران به خواسته های خود در مجمع فوق العاده رسید و موفق شد مجوز افزایش سرمایه را کسب کند.
براساس این گزارش سهامداران به مدیران شرکت مخابرات ایران اجازه دادند ششصد میلیارد تومان (10 درصد) به سرمایه این شرکت بیفزایند. این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده سهامداران و به منظور توسعه و بهسازی فعالیت ها، اصلاح ساختارهای کسب وکار و ساختارهای مالی و حفظ وگسترش سودآوری شرکت تصویب شد.
با تصویب این افزایش سرمایه، سرمایه شرکت مخابرات ایران از شش هزار میلیارد تومان به شش هزار و ششصد میلیارد تومان افزایش یافت.
این آورده از محل ۳۰ درصد سود توزیعی سال ۹۴ تامین شده است که حداکثر طی دو سال به سرمایه شرکت مخابرات ایران افزوده خواهد شد.
در این مجمع برات قنبری، رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، ابراز امیدواری کرد با طرح های توسعه ای این شرکت، درآمد مخابرات در سال ۹۶ از محل دیتا و مکالمه صوتی، افزایش یابد.
رییس مجمع فوق العاده شرکت مخابرات ایران با تشریح دلایل افزایش سرمایه، توسعه برنامه های زیرساختی به منظور بازگشت سرمایه و تضمین سودآوری سهامداران را از مهم ترین دلایل افزایش سرمایه شرکت عنوان کرد.
قنبری با بیان بحث مدیریت سودآوری در شرکت های حوزه فناوری در دنیا از سرمایه گذاری ۱۷ هزار میلیارد تومانی شرکت مخابرات ایران به منظور توسعه و به روز کردن زیرساخت، لایه دسترسی و شبکه ارتباطات ثابت کشور خبر داد.
وی با تبیین برنامه های تحول و توسعه شرکت مخابرات ایران گفت: با مدنظر قرار دادن تحولات حاکم بر حوزه ICT و حاکمیت فضای مجازی و همچنین بروز پدیده OTTها لزوم تغییر مدل تجاری شرکت به منظور افزایش چابکی و کسب سهم بازار بهتر بیش از گذشته احساس می شود.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات چشم انداز این شرکت را تبدیل شدن به یک ساختار هوشمند دیجیتال بر اساس سفارش مشتری عنوان کرد و افزود: به منظور تحقق این امر، افزایش سرمایه مخابرات در این مجمع تصویب می شود تا با حضور مقتدرانه و به موقع و همچنین ایجاد زیرساخت های لازم، بازار ارتباطات کشور بیش از گذشته گسترش یابد.
وی گفت: گسترش اپراتورهای همراه بدون افزایش زیرساخت مخابرات ایران امکان پذیر نیست، بنابراین لایه دسترسی باید به گونه ای بهینه سازی شود تا حداقل سرعت مشتریان به ۲۰ مگابیت بر ثانیه برسد.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، هدف از این توسعه را افزایش سطح دسترسی مشتریان به اینترنت در حوزه ثابت و سیار عنوان کرد و افزود: دنیا به سمت ارتباطات سیار و ارتباطات سیار نیز به سمت زیرساخت ارتباطات ثابت حرکت می کند.
قنبری گفت: تا سال ۲۰۲۰ تمام روستاها و شهرهای کشور همانند یک تار عصبی گسترده، تحت پوشش شبکه فیبر نوری قرار خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :