آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229506
تاریخ انتشار : 10 دی 1396 10:49
تعداد بازدید : 935

پست برای حقوق شهروندی چه کرد؟

مدیرعامل شرکت پست گفت: اجرای کامل قانون حقوق شهروندی و تامین رضایت شهروندان در اولویت برنامه ها و اقدامات این شرکت قرار دارد.

وزارت فاوا - حسین نعمتی با بیان اینکه از ابتدای تشکیل پست تا به امروز، همواره بعد خدماتی بودن این سازمان از دیگر ابعاد آن برجسته تر بوده است، گفت: تامین رضایت و رفع خواسته و نیازهای مردم در اولویت برنامه ریزی مدیران، مسوولان و تمامی اعضای شبکه قرار دارد. 
وی گفت: راه اندازی تلفن گویای صدای مشتری و تلفن گویای 140، نظرسنجی الکترونیکی و فیزیکی و سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات بخشی از اقدامات مشتری مدارانه پست در یک دهه اخیر است که  از سال 1395 به دنبال ابلاغ قانون حقوق شهروندی در نظام اداری مبنی بر رفع تبعیض و ایجاد نظام اداری پاسخگو و کارآمد؛ تمامی اقدامات مشتری مدارانه پست، بر اساس ساز و کار این قانون مدون شد و در چارچوب قرار گرفت.
وی افزود: به روزرسانی مداوم پورتال جهت معرفی خدمات و  اعلام نرخ نامه پستی و نیز ارایه سرویس های الکترونیکی به صورت آنلاین به مشتریان (نظیر سرویس تمبر شخصی وکارت پستال، خرید وفروش اینترنتی و....)، انجام فرآیندهای عملیاتی به صورت الکترونیکی (نظیر نرم افزار جامع قبول در باجه ها، طراحی نسخه تحت وب نرم افزار بی ترتیبی ، نرم افزار یکپارجه مبادله) از جمله اقداماتی بود که براساس ماده 30 قانون حقوق شهروندی در نظام اداری به اجرا در آمد.
نعمتی با بیان اینکه در این قانون حق شهروندان مبنی بر دسترسی به اطلاعات شخصی جمع آوری شده توسط موسسات ارایه دهنده خدمات در ماده 31 در نظر گرفته شده است، افزود: به روز رسانی و استاندارد کردن نشانی های مکانی کشور و همچنین ایجاد درگاه الکترونیکی خدمات دولتی و ارتباط با سایر سازمان های دولتی از جمله اقداماتی است که پست در این زمینه انجام داده است.
وی در ادامه گفت: امنیت فیزیکی و الکترونیکی مرسولات و همچنین استقرار مدیریت امنیت اطلاعات از جمله اقداماتی است که در راستای اجرای ماده 37 برای جلوگیری از تفتیش، گردآوری، پردازش، به کارگیری و افشای نامه ها اعم از الکترونیکی و غیر الکترونیکی، اطلاعات و داده های شخصی و نیز سایر مراسلات پستی و ارتباطات از راه دور نظیر ارتباطات تلفنی، نمابر، بی سیم و ارتباطات اینترنتی خصوصی و مانند این ها صورت گرفته است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :