آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 229118
تاریخ انتشار : 6 دی 1396 11:10
تعداد بازدید : 1884

پلیس فتا: بیت کوین نخرید

رييس پليس فتای استان خراسان رضوى با ارایه هشدار جدى از شهروندان درخواست كرد از سوار شدن بر موج و التهاب ايجاد شده نسبت به تهيه ارز ديجيتالى نظير بيت كوين خوددارى کنند.

پلیس فتا - سرهنگ جواد جهانشيرى با بیان وجود برخى ابهامات از سوى مردم نسبت به تهيه پول ديجيتالى هشدار داد و گفت: اين روزها در برخى رسانه ها حرف از پول ديجيتالى، افزايش يا كاهش قيمت آن در ميان جامعه صحبت هاى زيادى شنيده مى شود.
وى افزود: پول الكترونيكی يكى از مقوله هايى است كه امروزه با گسترش تجارت الكترونيكی و ارایه خدمات بانكدارى در بستر اينترنت بيش از پيش گسترش يافته و شاهد ارایه اشكال مختلف از روش هاى پرداخت الكترونيكی در جهان هستيم. کاهش هزینه و افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و مزایای اقتصادی و اجتماعی تجارت الکترونیکی از دلایل اصلی توجه مردم به پرداخت الكترونيكی و انجام مبادلات در اين بستر است.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: اما با توجه به اينكه تهيه و به ويژه نگهدارى انواع پول ديجيتالى نياز به دانش تخصصى رايانه اى داشته و همچنين برخى از كارشناسان اقتصادى نيز افزايش نرخ پول هاى ديجيتالى نظير بيت كوين را در هفته هاي اخير حبابى بيش نمى دانند، از همين روى به شهروندان توصيه مى كنيم از سرمايه گذارى در مباحثى كه اشراف اطلاعاتى از نحوه استخراج، نگهدارى و خريد و فروش آن ندارند خودداری کرده و صرفا از روى موج و جو روانى ايجاد شده در رسانه ها و شبكه هاى اجتماعى، ترغيب به خريد نشوند و ريسك بالاى آن را متقبل نشوند.
جهانشيرى گفت: شهروندان به خاطر داشته باشند كه علاوه بر ريسك بالاى سرمايه گذارى در اين نوع از خريد هاى اينترنتى، افراد سودجو و فرصت طلب كه مترصد فرصتى براى فريب اذهان عمومى هستند، با ترغيب افراد به سمت تله هاى كلاهبردارانه از موقعيت ايجاد شده نهايت سوء استفاده را برده و به عبارتى از ناآگاهى شهروندان و كاربران فضاى سايبر سوء استفاده کرده و به اطلاعات حساب بانكى افراد دسترسى پيدا مى کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :