آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228963
تاریخ انتشار : 5 دی 1396 10:46
تعداد بازدید : 972

تاثیر جدید مالیاتی آمریکا روی درآمد اپل

طرح مالیاتی جدید دولت آمریکا این هفته در کنگره تصویب شد و دونالد ترامپ نیز آن را امضا کرد. با توجه به تغییرات جدید مالیاتی، پیش بینی می کنیم که اپل، ۲۱۴ میلیارد دلار نقدینگی خود را از خارج خاک آمریکا با نرخ 15/5 درصد مالیات تعیین شده پرداخت خواهد کرد. همچنین انتظار می رود که استراتژی ادغام و تصاحب کمپانی های جدید ازسوی اپل، با هدف خرید استارت آپ ها و کسب وکارهایی با کمتر از یک میلیارد دلار، طبق همان روند سابق ادامه پیدا کند.

مایکل پوتاک*
michaelpotuck@ 
انتظار می رود که اپل بازخرید سهم خود را تا ۶۹ میلیارد دلار و سود سهام را تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داد که این یعنی 5 درصد بیشتر از افزایش ۱۰ درصدی که قبلا اعلام شده بود. 
گفته می شود این شرکت آمریکایی قصد دارد بدهی حدودا ۱۰۰ میلیارد دلاری خود را حفظ کند. اپل احتمالا جزییات مالی مربوطه را تا آوریل  سال ۲۰۱۸ اعلام خواهد کرد. 
اپل بخش قابل توجهی از نقدینگی خود را که وارد کشور خواهد شد برای بازخرید سهام و افزایش سود سهام خود صرف خواهد کرد. با این وجود، این شرکت احتمالا تعادل نقدینگی ۲۷۰ میلیارد دلاری را تا چند سال آینده حفظ می کند.
این فرض که اپل، تعادل نقدینگی خود را از ۲۶۹ میلیارد به ۱۵۰ میلیارد کاهش دهد، غیرواقعی است. برآورد نقدینگی ۱۵۰ میلیارد دلاری، هزینه کل بازخرید سهم و سود سهام را نشان می دهد. هزینه این دو برنامه در عمل، طی سه تا چهار سال انجام می شود و اپل می تواند در این بازه زمانی، میزان نقدینگی خود را افزایش دهد. 
این شرکت توانست از ۱۶ تا ۱۷ سپتامبر، ۳۱ میلیارد دلار به نقدینگی خود اضافه کند. اگر تا چهار سال آینده، ۳۰ میلیارد دلار را به عنوان جریان تولید نقدینگی سالانه در نظر بگیریم، تعادل نقدینگی ۲۷۰ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۲ نشان می دهد که در مقایسه با تعادل نقدینگی ۲۶۹ دلاری امروز، ثابت مانده است.
*ویراستار 9to5Mac


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :