آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228959
تاریخ انتشار : 5 دی 1396 10:43
تعداد بازدید : 832

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

احتمال افشای اطلاعات مشترکان در دست بررسی است

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه بعد از آزادسازی و فعالیت اپراتورهای پستی پیش بینی می شود طی پنج سال آینده این بازار به 12 هزار میلیارد تومان برسد، گفت: هم اکنون 5/10 میلیون مشترک پهن باند ثابت و 47 میلیون مشترک پهن باند سیار داریم.

فناوران - حسین فلاح جوشقانی گفت: مطابق اساسنامه شرکت پست، بحث آزادسازی خدمات پستی و ایجاد دو اپراتور خصوصی پستی مطرح بود که بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پنج پیشنهاد در این ارتباط داشتیم که درنهایت 2 اپراتور انتخاب شدند که تا چند روز آینده طبق برنامه پروانه آنها ابلاغ می شود.
براساس گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات وی افزود: بازار پست چیزی حدود 800 میلیارد تومان است که با ورود اپراتورهای پستی و آزادسازی این حوزه پیش بینی می شود طی پنج سال آینده این بازار به 12 هزار میلیارد تومان برسد که ایجاد بازار رقابتی، تنوع در ارایه خدمات و افزایش کیفیت را شاهد خواهیم بود.
فلاح با بیان اجرای طرح رجیستری گوشی های همراه در سال جاری گفت: با تکلیف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سامانه ای به منظور ثبت شکایت و پیگیری از پیامک های تبلیغاتی مزاحم راه اندازی شد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح سنجش رضایتمندی از ذینفعان حوزه ICT را درحال انجام دانست و گفت: تا یکی دو ماه آینده نتایج عملکرد سازمان و اپراتورها مشخص می شود و آن را منتشر می کنیم.
رییس رگولاتوری به تفاهمات انجام شده با کشورهای همسایه چون ارمنستان درباره جلوگیری از تداخلات فرکانسی پرداخت و ادامه داد: البته سال های گذشته نیز این تفاهمات با کشورهایی چون عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس منعقد شده است.

 انحصار کابین های نوری به پایان می رسد
وی با بیان مصوبه بیت استریم کمیسیون تنظیم مقررات افزود: با این مصوبه و موافقت شرکت مخابرات ایران، انحصاری که به خصوص در حوزه کابین های نوری درحال ایجاد است از میان می رود.
فلاح همچنین یکی دیگر از اقدامات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را حمایت از محتوای داخل دانست و گفت: بر همین اساس مطابق مصوبه هزینه مصرف ترافیک محتوای داخل به خصوص پیام رسان های داخلی به یک سوم کاهش پیدا کرد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام اینکه مطابق آخرین آمار هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور 106/06  درصد و تعداد مشترکان پهن باند ثابت به 10/5 میلیون مشترک رسیده است، گفت: ضمن اینکه تعداد مشترکان پهن باند سیار 47 میلیون مشترک است و 1185 شهر به نسل سوم تلفن همراه و 872 شهر به نسل چهارم تلفن همراه مجهز هستند و قرار است تا پایان دهه مبارک فجر همه شهرهای کشور تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن قرار گیرند.

 سیم کارت های متخلف به نام خارجی هاست
معاون وزیر ارتباطات همچنین گفت: مواردی وجود دارد که ممکن است نشانه ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد که در دست بررسی است.
به گزارش فارس فلاح جوشقانی با بیان اینکه اغلب سیم کارت های فعالی که در بازار به فروش می رسند به نام خارجی ها است، گفت: عمده سیم کارت های ثبت شده به نام خارجی ها که به عنوان سیم کارت فعال فروخته می شود، در کارهای خلاف مورد استفاده قرا می گیرد. 
وی ادامه داد: کمترین تخلفات از طریق سیم کارت های فعال، قاچاق ترافیک است که به طور ماهانه با 7 تا  8 هزار سیم کارت فعال در کار قاچاق برخورد می شود و علاوه بر این تخلف امکان بروز تخلف های دیگری نیز وجود دارد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: این موضوع در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات بررسی شده و در چارچوب قوانین موجود اعمال محدودیت هایی برای مدیریت این موضوع در دستورکار است.
وی گفت: علاوه بر این اپراتورهای موبایل موظف به برخورد با دفاتر متخلف در زمینه فروش سیم کارت فعال هستند و دراین باره با دفاتر متعددی نیز برخورد و دفاتر متخلفان مسدود شده است اما علی رغم این برخوردها هنوز این تخلف در بازار دیده می شود.

 درخواست از مشترکان موبایل
وی از مشترکان موبایل خواست در سامانه mobilecount.cra.ir تعداد سیم کارت های ثبت شده به نام خود را بررسی کنند که در این سامانه تعداد سیم کارت بدون ذکر شماره سیم کارت اعلام می شود.
فلاح گفت: مشترکان باید سیم کارت های احتمالی اضافی را بسوزانند و این زحمتی است که متخلفان بر گردن مردم انداخته اند.

 بررسی وضعیت صیانت از حریم خصوصی مشترکان 
فلاح درباره اظهارات اخیر وزیر ارتباطات مبنی بر ضرورت صیانت از حریم شخصی مردم در نگهداری از اطلاعات مشترکان موبایل گفت: مواردی مشاهده شده از جمله اینکه شخصی هنگام ورود به یک شهر جدید اطلاعات شهرستان برای او پیامک می شود که این موضوع ممکن است نشانه ای از افشای اطلاعات برخی مشترکان باشد.
وی گفت: اما درباره اینکه این موضوع ساماندهی شده است یا اپراتورها این کار را انجام داده اند به چنین مطلبی نرسیده ایم که اگر در این باره به قطعیت برسیم با متخفان برخورد شدید خواهیم داشت.
وی گفت: ممکن است عده ای بدون اطلاع اپراتور سوءاستفاده هایی کرده باشند که در حال بررسی هستیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :