آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228638
تاریخ انتشار : 3 دی 1396 10:32
تعداد بازدید : 1065

چطور رد پای تان را در گوگل پاک کنید

خود گوگل می گوید: وقتی از خدمات گوگل استفاده می کنید، درباره اطلاعات خود به ما اعتماد می کنید. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل. اما آنچه ممکن است همه از آن خبر نداشته باشیم این است که گوگل این امکان را هم می دهد که بخشی از سابقه اطلاعاتی را که به اشتراک می گذارید، از بین ببرید. در ادامه چند امکان را برای پاک کردن رد پا در گوگل مرور می کنیم:

اریک فرانکلین*
nidopal@

  پاک کردن فعالیت ها 
هر بار که در گوگل دنبال چیزی می گردید، جست وجوی شما مانند پر کردن فرم یا گشت زدن در جی میل هم در صفحه ای به نام My Activity ثبت و ضبط می شود. در این صفحه، هم می توانید از امکان search یا جست وجو برای پیدا کردن صفحه یا کلمه خاصی که دنبالش هستید استفاده کنید، هم اینکه در یک بازه زمانی مشخص، تمام یا بخشی از فعالیت های قبلی را پاک کنید. 
 سوابق تان را در یوتیوب پاک کنید
گوگل رد تمام جست وجوهای شما را در یوتیوب و آنچه را در این سایت تماشا می کنید نگه می دارد. این سابقه هم به راحتی قابل پاک کردن است. به صفحه History در منوی سمت چپ صفحه بروید و روی دکمه “Clear all search history” و “Clear watch history” کلیک کنید. یا اینکه می توانید جست وجو یا ویدیوی خاصی را در یوتیوب پیدا و پاک کنید.
 پای شرکت های تبلیغاتی را از حساب تان کوتاه کنید
گوگل نه تنها زیر و روی زندگی شما را می داند، بلکه این اطلاعات را در اختیار شرکت های تبلیغات آنلاین می گذارد. اگر از دست این آگهی ها خسته شده اید، می توانید به صفحه ای بروید که شما را در جریان اطلاعاتی می گذارد که به تبلیغات چی ها می رسد. برای این کار در حساب گوگل خود به بخش Personal info & privacy  بروید. آنچه این بار به آن نیاز دارید گزینه Ads Settings است. روی آن کلیک کنید و به  Manage ads settings  بروید. دکمهAds personalisation  را پیدا و غیر فعال کنید.
 سابقه مکان و موقعیت خود را در گوگل پاک کنید
اگر از گوشی آندرویید استفاده می کنید، گوگل فهرست جاهایی را که رفته اید و موبایل و تبلت با خود داشته اید در Timeline حفظ می کند. برای پاک کردن تمام اطلاعات رفت و آمدهای تان از نقشه گوگل باید به لینک https://www.google.com/maps/timeline?pb بروید. در آنجا می توانید ردیاب موقعیت را خاموش و سابقه گشت و گذارتان را پاک کنید.
*دبیر تحریریه CNet


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :