آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228634
تاریخ انتشار : 3 دی 1396 10:29
تعداد بازدید : 677

اعلام آمادگی دو شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه پیام

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کریدور ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام را مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه در استان البرز دانست و گفت: بعد از جلوگیری از ورود 20 قلم کالای حوزه ارتباطات، دو شرکت خارجی در حوزه تولیدات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام آمادگی کرده اند که در منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور پیدا کنند.

فناوران - محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز با بیان پیگیری مرتب جلسات این ستاد گفت: برخی از موضوعات که در اقتصاد مقاومتی مطرح شده کارهای جاری است و بیش از 90 درصد، مشابه هم هستند و برخی یک برنامه مشخص دارند که با هر عنوان جدیدی همان برنامه را ارایه می دهند.
وی با بیان استعداد بی نظیری که در استان البرز وجود دارد، افزود: در برنامه ستاد اقتصاد مقاومتی نباید تولید و مصرف را از هم جدا کنیم.
وی با بیان اینکه مراکز توریستی استان البرز نظیر طالقان، امکانات رفاهی مناسب ندارد، اظهار کرد: ارتباطات استان البرز در مناطق روستایی و توریستی هنوز به ظرفیت مناسب نرسیده است و اگر در ستاد مقاومتی معضل ترافیک و حمل ونقل این استان حل شود کمک بزرگی به اقتصاد مقاومتی کل کشور خواهد بود.
وزیر فاوا با تاکید بر اینکه استاندار البرز تجربه بسیار موفقی در ایجاد اشتغال داشته اند که ظرفیت بسیار مناسبی برای استان است، تصریح کرد: باید برنامه مدون و مشخص داشته باشیم تا در بطن جامعه مشکلات را رسیدگی کنیم.
آذری جهرمی با بیان این که بخش خصوصی باید تقویت شود، افزود: بخش خصوصی معتقد است که موانع را بردارید، کمک نمی خواهیم.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت زمین موجب تغییر کاربری زمین های کشاورزی شده است، گفت: باید برای جلوگیری از بین رفتن کشاورزی استان تلاش کنیم و باید استفاده از نیروهای استان به جای استفاده از کارگران خارجی غیرمجاز که در استان هستند، مورد توجه قرار گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشتغال را یکی از مهم ترین برنامه های اقتصاد مقاومتی دانست که باید مد نظر قرار گیرد گفت: مهم ترین پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان البرز ایجاد کریدور ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام است.
وی با بیان اینکه بعد از اعلام جلوگیری از ورود 20 قلم کالای حوزه ارتباطات دو شرکت خارجی در حوزه تولیدات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام آمادگی کرده اند که در منطقه ویژه اقتصادی پیام حضور یابند، افزود: گردشگری فرصت بسیار خوبی برای استان البرز است اما  یکی از موانع توسعه گردشگری این استان، جاده و ترافیک محورهای این استان است که باید برای اصلاح آن برنامه ریزی کرد.

 احداث 8 شرکت فاوا کلنگ خورد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با بیان برنامه ریزی برای انجام تولیدات عرصه فناوری اطلاعات بخصوص اینترنت چیزها و سرویس های جدید درمنطقه ویژه اقتصادی پیام، کلنگ احداث همزمان 8 شرکت حوزه ICT را در این منطقه به زمین زد و مرکز خدمات تجاری بین الملل پیام را افتتاح کرد.
آذری جهرمی با بیان اهمیت وجود مجموعه اقتصادی پیام در استان البرز، گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام براساس برنامه مصوب در ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات، یکی از کریدورهای اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور است.
وی افزود: سرمایه گذاری بزرگی در این بخش انجام می شود که در صورت تحقق، ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می کند و با توجه به ظرفیت های موجود و مقررات ویژه ای که در این مناطق وجود دارد و همچنین وجود نیروی کار مناسب، طوری برنامه ریزی شده است که تولیدات عرصه فناوری اطلاعات بخصوص اینترنت چیزها و سرویس های جدید در این حوزه در این منطقه انجام شود.
آذری جهرمی در خصوص اهمیت این منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام در پروژه اقتصاد مقاومتی به صورت ملی است که فاز نخست مطالعاتی آن به اتمام رسیده و فاز دوم آن آغاز شده است که بعد از فاز سوم، وارد مراحل اجرایی می شویم.

 تشکیل سازمان توسعه ای IT این هفته مصوب می شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین  گفت: دولت در هفته جاری تشکیل سازمان فناوری اطلاعات کشور را بررسی و آن را به عنوان سازمان توسعه ای به تصویب می رساند.
وی افزود: در صورت تصویب، این سازمان به عنوان ابزارهای نوین ما بوده و بر اساس آن می توان گامی برای چشم انداز ایران دیجیتال برداریم و سهم اقتصاد دیجیتال را به حد مطلوب برسانیم.

 آغاز عملیات احداث 8 شرکت حوزه ICT 
براساس این گزارش هم زمان با کلنگ زنی عملیات احداث همزمان 8 شرکت حوزه ICT در منطقه ویژه اقتصادی پیام، مرکز خدمات تجاری بین الملل پیام نیز توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
بر اساس این گزارش 8 شرکت حوزه ICT که دیروز کلنگ احداث همزمان آنها در منطقه ویژه اقتصادی پیام به زمین زده شد شامل شرکت های مادیران، شاتل، گسترش ارتباطات مبنا، فناوران سیستم رهیاب سیستم، هورپندار، اندیشه نگار پارس، برهان نوآوران، داده گستر عصر نوین (های وب) می شوند.
بنا بر این گزارش در فرودگاه پیام نیز خرید تجهیزات کمک ناوبری روشنایی باند و اصلاح شبکه برق عملیاتی، راه اندازی مجدد خط کارگو و بهسازی برج مراقبت، نصب تجهیزات سویچینگ و تجهیزات رادیویی به طور کامل به پایان رسیده است و تا سه ماه دیگر بهسازی باند و خطوط پروازی نیز به اتمام می رسد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :