آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 228456
تاریخ انتشار : 2 دی 1396 10:15
تعداد بازدید : 629

روایت مدیرعامل همراه‌اول از جلسه مشترک وزیر فاوا با اپراتورها:

شاخص قطعی تلفن همراه در شهر تهران 0/6 است

مدیر عامل همراه اول گفت: همکاری نکردن شهرداری ها و مردم سبب شده تا توسعه پوشش آنتن دهی تلفن همراه با مشکل روبه رو شود و روند افزایش پوشش تلفن همراه کند شود.

ایلنا - وحید صدوقی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران درباره جلسه وزیر ارتباطات و اپراتورها درخصوص مشکلات آنتن دهی گفت: جلسه ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی دغدغه های مردم و اقداماتی که اپراتورها در چند وقت اخیر انجام داده اند، برگزار شد که نقشه راه اقدامات بعدی اپراتورها را برای تکمیل پوشش آنتن دهی تلفن همراه تعیین کرد.
صدوقی با بیان برنامه همراه اول برای کاهش قطعی تماس ها و افزایش پوشش آنتن دهی تلفن همراه گفت: همراه اول در چند سال گذشته به خصوص در 17 ماه گذشته با راه اندازی 40 هزار سایت تلفن همراه برای کاهش قطعی تماس ها و افزایش پوشش آنتن دهی تلفن همراه سرمایه گذاری سنگینی انجام داده است. البته شبکه همراه اول بر اساس شاخص های تعیین شده، مقداری افت کیفیت داشت اما بر اساس تعهدی که با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وجود دارد، شاخص کیفیت همراه اول کنترل شد و در جایگاه مناسبی قرار گرفته است.
وی گفت: بر اساس آمارهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شاخص قطعی تلفن همراه در شهر تهران 0/6 و در کل کشور این میزان کمتر است و در میان اپراتورهای تلفن همراه همراه اول کم ترین قطعی را داشته است. مردم باید بدانند که از اسفند ماه گذشته تا به امروز کیفیت ارتباطات همراه اول افزایش یافته و قطعی مکالمات با توجه به افزایش پوشش آنتن دهی کاهش یافته است که می تواند ارتباطات باکیفیت و پایداری را در اختیار مردم قرار دهد.
مدیر عامل همراه اول درباره مشکلات آنتن دهی گفت: در بسیاری از موارد عدم همکاری شهرداری ها و مردم باعث شده تا توسعه پوشش آنتن دهی تلفن همراه با مشکل روبه رو شود و روند افزایش پوشش تلفن همراه کند شود. در جلسه با وزیر ارتباطات نیز لزوم هماهنگی شهرداری ها با وزارت کشور و شهرداری تهران مطرح شد تا اپراتورهای تلفن همراه بتوانند بعد از سال ها در برخی نقاط مجوز نصب را دریافت کنند.
صدوقی با بیان اینکه پوشش ضعیف تلفن همراه به ضرر مردم است، گفت: مردم از بابت افزایش پوشش تلفن همراه و سلامتی خود دغدغه دارند که در این جلسه نیز مطرح شد اما مردم باید بدانند که افزایش پوشش تلفن همراه آزمایش شده است و عدم پوشش تلفن همراه یا پوشش ضعیف به ضرر مردم است و پوشش کامل به نفع مردم است.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران افزود: از سوی وزیر ارتباطات پیشنهاد شد در صورتیکه به واسطه توسعه یا عدم همکاری در مناطقی پوشش ضعیف باشد یا کیفیت در حال ارایه از کیفیت تعریف شده در پروانه افت کرد، 10 ثانیه اول به صورت رایگان ارایه شود. البته همراه اول پیش از این نیز در چنین مناطقی 3 ثانیه اول را به صورت رایگان عرضه می کرد که حالا به 10 ثانیه ارتقا پیدا می کند.
صدوقی افزود: درباره قطعی تلفن همراه اگر پروانه 1 درصد را اعلام کرده باشد، میانگین همراه اول در کلیه شهر ها 6/0 درصد است که عدد به مراتب کمتری در مقابل دو اپراتور دیگر تلفن همراه است.
وی درباره شبکه رومینگ ملی گفت: رومینگ ملی از سال 1393 راه اندازی شده است و به صورت روزانه حدود 1 میلیون و 100 هزار نفر از مشترکان اپراتورهای دوم و سوم از همراه اول سرویس دریافت می کنند. در نقاطی که از سوی رگولاتوری اعلام شود دسترسی برای استفاده ایجاد می شود اما یک نکته مهم درباره عدم راه اندازی این سرویس در بسیاری از نقاط یا کلانشهرها این مساله است که ایجاد دسترسی با توجه به شبکه های 6 لایه پیچیدگی های فنی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :