آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 227135
تاریخ انتشار : 21 آذر 1396 11:17
تعداد بازدید : 1572

چرا دورکاری کارایی را پایین می آورد؟

خیلی از کارها به واسطه حضور اینترنت در جهان به سمت دورکاری پیش رفت و هم اکنون تعداد زیادی از کارمندان کارهای خود را در خانه انجام می دهند. این افراد جزو کسانی هستند که دوست دارند با لباس راحتی به صندلی شان لم بدهند و کارهایشان را در فضای خانه انجام دهند. اما کارشناسان می گویند که دورکاری موجب کاهش کارآیی می شود و در اینجا می خواهیم دلایل آن را بشمریم.

هیلی گریفیس*
hailleymari@
همه می دانند که یکی از راحت ترین مکان های خانه، تختخواب است و در نتیجه کارمندان کم کم به سمت این می روند که کارهای خود را درون تخت انجام دهند. 
اگر در منزل کار می کنید، بهتر است مکان هایی که مخصوص غذا خوردن، خواب و کار هستند، از هم جدا شوند. بر اساس تحقیقاتی که درباره خواب در دانشگاه هاروارد انجام شده، دور بودن کامپیوتر، تلویزیون و کلیه تجهیزات مرتبط با فعالیت شغلی از اتاق خواب، می تواند منجر به خواب بهتر در اتاق خواب شود. وقتی فعالیت های کاری در تخت انجام می شوند، در هنگام خواب، مغز همچنان تصور می کند که در محیط کار است و به همین دلیل زمان بیشتری طول می کشد که فرد آرامش خود را بازیابد و به خواب برود.
علاوه بر این، بر اساس گزارش محققان دانشگاه هاروارد، وقتی مرز فیزیکی بین کار و زندگی شخصی مشخص نمی شود، فرد تصور می کند که همواره در محل کار است و هیچگاه قرار نیست مشابه یک کارمند عادی به خانه خود بازگردد. به همین دلیل باید مرزهای محیط کار و زندگی شخصی از یکدیگر تفکیک شوند تا جایگاه هر کدام در زندگی مشخص باشد و تعادل میان کار و زندگی شخصی بر هم نریزد.
به طور کلی، بردن لپ تاپ یا موبایل به تختخواب در زمانی نزدیک به ساعات خواب موجب می شود سطح ملاتونین مورد نیاز برای خواب کاهش یابد و در نتیجه کیفیت خواب نیز پایین بیاید. به دنبال خواب بی کیفیت و ناکافی، کارایی روز بعد نیز تحت تاثیر منفی قرار می گیرد.
 ستون نویس سایت Buffer و Open Blog


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :