آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226921
تاریخ انتشار : 19 آذر 1396 10:34
تعداد بازدید : 1353

سازمان نظام صنفي رایانه ای حاشيه اي پررنگ تر از متن

مانند بسیاری دیگر از مسایل جامعه، انتخابات سازمان نظام صنفی رايانه اي نیز ظاهرا حاشیه هایی پررنگ تر از متن دارد. با وجود نزديك شدن به انتخابات، هیچ خبری از ایده ها و طرح های جدید نیست. آنچه كه در شبكه هاي مجازي و يا در گپ وگفت هاي غيررسمي شنيده مي شود، حاشيه هاي فراوان است. آنچه از فرهیختگان صنعت فناوري اطلاعات انتظار می رود، ارایه فکرهای جدید برای بهبود شرایط است. همه ائتلاف ها و كانديداها و هركسي كه دغدغه صنفي دارد بايستي براي ارتقاء اين صنعت فكرها و انديشيده هاي خود را منتشر كند و مجموعه فعالين نيز بايد روي مطالبات خود به جاي حاشيه هاي كانديداها و ليست هاي مختلف متمركز شوند. اگر تمركز بر روي ايده ها و برنامه ها و مطالبات گذاشته شود خود به خود حاشيه ها كنار رفته و در صورت موفقيت هر فرد و گروهي، شاخص مناسبي براي پيگيري مطالبات و سنجش عملكرد افراد به دست مي آيد. البته ارائه نظر کارشناسی و فكر و برنامه نیاز به مطالعه و تحقیق و صرف زمان و وقت مناسب را دارد، و نبايد فقط محدود به دوران انتخابات باشد. تشكل صنفي ما به عنوان يكي از مهم ترين صنايع كشور و سطح بالاي فرهيختگي فعالان آن، بايد سرآمد تشكل هاي كارفرمایي باشد و ارائه فكر و ايده هاي جديد به نسبت حاشيه هاي آن بسيار بيشتر باشد. علي الخصوص اينكه سرعت تغييرات و تحولات و پيشرفت صنعت ما در مقابل ساير صنايع بسيار بيشتر و سريع تر است. از طرف ديگر تاثير اين صنعت روي صنايع ديگر هم بسيار زياد است.

محمدرضا حدادي
مدیرعامل شرکت برید سامانه نوین
در طول هفته هاي اخير مسایل مختلفي مانند تشكيل ليست هاي انتخاباتي، ازكارافتادن سايت سازمان و طولاني شدن زمان راه اندازي مجدد آن، تعداد زياد فرم هاي استشهاديه، فاصله كوتاه زماني مابين زمان ثبت نام و انتخابات و ... به حاشيه هايي پيرامون سازمان دامن زده است. در اين راستا چه به لحاظ نحوه عملكرد و چه به لحاظ نحوه اطلاع رساني انتقاداتي نسبت به  سازمان نظام صنفي رايانه اي وارد است و ترديدي نيست كه اين سازمان به عنوان يك سازمان مردم نهاد (عضو محور)، بايد در مقابل اين انتقادات به اعضای خود پاسخگو باشد. در اين راستا انتظار مي رود كه سازمان نظام صنفي نسبت به رفع ابهامات موجود حساسيت بيشتري نشان دهد چرا كه عدم پاسخگويي مناسب نسبت به اين موارد، به غير از ايجاد حاشيه، بي اعتماد كردن اعضای صنف نسبت به فرايند انتخابات، سرد كردن فضاي انتخابات و دور كردن فضاي انتخابات از مطالبات اصلي صنف و به حاشيه بردن اهداف و برنامه هاي گروه هاي انتخاباتي نتيجه ديگري در برنخواهد داشت. 
در طول دوره هاي مختلف سازمان، با وجود انتقاداتي كه بر فرايند انتخابات و نحوه جلب مشاركت اعضا در انتخابات و موانعي كه به لحاظ اساسنامه اي در سازمان وجود دارد، تاكنون موردي كه حاكي از خدشه در انتخابات بوده باشد و موجب سلب اعتماد از فرايند انتخابات شود ارائه نشده است. بنابراين بهتر است اين اعتماد را حفظ كرده و در مدت زمان كوتاه باقي مانده، گروه ها و كانديداها به ارائه اهداف و برنامه هاي خود پرداخته و تمركز اصلي فعالان اين حوزه بر نقد و بررسي برنامه هاي ارائه شده، ارائه طرح ها و ايده هاي جديد و شفاف كردن مطالبات صنفي خود باشد. 
انچه سازمان نصر در حال حاضر بدان نیاز دارد فکر و عمل است و نه حرف. اميدواريم با تمركز فضاي انتخاباتي بر متن شاهد يك انتخابات پرشور با تنوع افكار و ايده ها شده و در نهايت هيات مديره اي كارآمد را براي صنف به ارمغان آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :