آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226272
تاریخ انتشار : 11 آذر 1396 9:14
تعداد بازدید : 548

دست دوستی شهرداری به استارت آپ ها

شهردار تهران در مراسم تکریم و معارفه رئیس مرکز مطالعات شهرداری تهران بر اهمیت توجه به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها در شهر تهران تاکید کرد.

فناوران- محمدعلی نجفی گفت: اگر می خواهیم حركت و تحولی جدی در اقتصاد شهری به وجود بیاوریم باید موضوع فعالیت های دانش بنیان، كمك به استارت آپ ها و مسئله فناوری های نو را در جهات مختلف جدی بگیریم. هم اكنون همه كلانشهرها در اقتصاد شهری خود به این سمت رفته اند و ما هم چاره ای جز این نداریم.
وی گفت: در این زمینه دو جلسه با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری روی این موضوع بحث كردیم تا بخش هایی را در تهران به واحد های فناوری اختصاص دهیم. در این موضوع كمیته مشتركی نیز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشكیل دادیم و مركز مطالعات می تواند به پیشبرد این هدف كمك كند.
شهردار تهران همچنین در این مراسم بر ضرورت تغییر در فرهنگ سازمانی و نحوه برخورد با مردم به منظور اصلاح تصورات غلط نسبت به شهرداری تهران، گفت: من مدیر خیابانی و اینكه شهرداری یك كار صرفا اجرایی و عملیاتی است را قبول ندارم؛ چنان كه در شهرهای بزرگ دنیا نیز به گونه ای نیست كه مدیران نیروهای عملیاتی و صرفا اجرایی باشند.
نجفی افزود حتی درباره آمار سفرهای حمل ونقل عمومی نیز عنوان می شد كه سهم وسایل عمومی در جا به جایی ها به بالای 60درصد رسیده و این در حالی است كه هم اكنون این عدد 48درصد عنوان می شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت همكاری نزدیك مركز مطالعات و معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران تأكید كرد و گفت: درباره تنظیم برنامه های یكساله و پنج ساله شهر تهران، بخش عمده ای از كار مشترك است؛ بنابر این ضروری است ارتباط بسیار نزدیكی وجود داشته باشد تا یك كار مشترك انجام شود.
نجفی در ادامه با تأكید بر استفاده از توان و ظرفیت مركز مطالعات در بررسی طرح ها و لوایح شورای اسلامی شهر تهران افزود: بیشتر تصمیمات شهری در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، كالبدی، سخت افزاری و پروژه ها با توجه به پیچیدگی های كلان شهری مثل تهران، نیاز به مطالعات عمیق دارد؛ به ویژه اینكه از نظر منابع در محدودیت قرار داریم و مشخص نیست در سال های آینده شرایط بهتری از نظر تأمین منابع شهرداری ایجاد شود. به این ترتیب، ضروری است برای انجام هر هزینه ای به دقت مطالعه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :