آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 226185
تاریخ انتشار : 9 آذر 1396 9:13
تعداد بازدید : 1086

قفسه

قفسه

چشمه های بیدار
نویسنده: دکتر ابوالقاسم اسماعیل پور مطلق
ناشر: هیرمند
قیمت: 30 هزار تومان
کتاب حاضر مجموعه جُستارهای ایران­شناسی است و به سه بخش تقسیم شده است. بخش نخست شامل جُستارهایی دربارۀ مهم ترین جشن های ایرانی است. بخش دوم دربرگیرنده مطالبی پیرامون فرهنگ و اساطیر ایرانی و بخش سوم شامل جُستارهایی درباره مانی و کیش مانوی است. چند گفتار پسین دربارۀ فرهنگ و اساطیر ایرانی است، مانند دماوند در اساطیر ایرانی، جستاری دربارۀ تخت جمشید، نقش اجتماعی زنان در ایران باستان و نقش خدایان ایلامی در شکل گیری تثلیث ایزدی هرمزد میترا آناهیتا. جستارهای بخش پایانی کتاب درباره مانی و کیش مانوی است. 

کتاب فروشی ۲۴ ساعته آقای پنامبرا
نویسنده: رابین اسلوان
ترجمه : سید سعید کلاتی
ناشر: هیرمند
قیمت: 25 هزار تومان
رکود شدید اقتصادی باعث می شود کِلِی جانون شغلش به عنوان طراح وبِ یک شرکت سان فرانسیسکویی را از دست بدهد و از راهروهای کتابخانه 24ساعته آقای پنامبرا سر درآورد. اما دیری نمی پاید که کِلی متوجه می شود خود این فروشگاه به مراتب عجیب تر از اسم و صاحب مرموزش است. کِلی، که به همه چیز مشکوک است، تصمیم می گیرد تا رفتار مشتری های خاص فروشگاه را زیر نظر بگیرد و برای این کار از دوستان نابغه اش کمک می گیرد. آنها کم کم متوجه می شوند که اسرار مخوف این کتاب فروشی در آن سوی دیوارهای سر به فلک کشیده اش نهفته است. کتاب فروشی 24ساعته آقای پنامبرا، که با هیجانی وسوسه انگیز و فراستی عالی روایت شده، شما را به یاد فروشگاهی می اندازد که به اجبار واردش می شوید، اما هرگز دوست ندارید از آن خارج شوید.

مرد توی زیرزمین خانه ام
نویسنده: والتر موزلی
ترجمه : رضا اسکندری آذر
ناشر: هیرمند
قیمت: 18 هزار تومان
پيرنگ مرد توی زيرزمين خانه ام خيلي ساده آغاز مي شود: مردي جلوي در خانه ات ظاهر شده و مي خواهد زيرزمينت را اجاره کند، اما ادامه و پايان آن… فقط مي توانيم بگوييم؛ به اين سادگي ها نيست. اين رمان، اگرچه ابتدا اثري معمايي به نظر مي رسد، اما در مسير داستان، خواننده را در برزخي ميان نثر مختص ژانر معمايي و مجموعه اي از تمثيل هاي كافكايي سرگردان مي كند. والتر موزلي در سال 2016 موفق به دريافت جايزه ادگار آلن پو و لقب «استاد بزرگ» ژانر معمايي شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :