آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225554
تاریخ انتشار : 2 آذر 1396 11:26
تعداد بازدید : 650

قفسه

قفسه


آخرین غروب های زمین
نویسنده: روبرتو بولانیو
مترجم: پوپه میثاقی
ناشر: نشرچشمه
قیمت: 6 هزار و 500 تومان
هيچ نشانه اي از پدرش نمي بيند و لحظه اي او را تصور مي کند که در آب غوطه ور است، يا بدتر از آن، مثل سنگي غرق مي شود، با چشماني باز، در گودالي عميق که بر فراز آن بر سطح آب، در قايقي که چون گهواره اي تکان مي خورد، پسرش دست از خنديدن برداشته و کم کم نگران شده است. آن وقت B سر جايش مي نشيند، و چون آن طرف قايق را نگاه کرده و آن جا هم هيچ نشانه اي از پدرش نديده مي پرد توي آب، و آن چه روي مي دهد از اين قرار است: مادامي که B با چشمان باز پايين مي رود، پدرش، او هم با چشماني باز، کيف پول در دست راست بالا مي آيد (کمابيش هم را لمس مي کنند). وقتي از کنار هم مي گذرند به هم نگاه مي کنند، اما نمي توانند، يا دست کم بلافاصله نمي توانند مسيرشان را تغيير دهند، بنابراين B به فرود خاموش خود ادامه مي دهد و پدرش هم در سکوت به صعود خود (بخشی از کتاب).


آخرش می آن سراغم
نویسنده: سیامک گلشیری
ناشر: نشرچشمه
قیمت: 11 هزار تومان
نادر که رفت، دوباره برگشتم و تو کوچه رو نگاه کردم. تا حالا تو عمرم اون جا رو به اون خلوتی نديده بودم. همه ش فکر می کردم الان يکی وايساده پشت يکی از اون درخت های کوفتی و داره منو سُک می زنه. يکی از اون چاقوهای دندونه دار هم دستشه. 
شايد هم اصلا تا حالا گورشونو گم کرده بودن. يه لحظه به سرم زد برم پايين و با اون پای آش ولاشم وايسم وسط خيابون و عين خُل ها داد بزنم تا هر جا هستن، بيان سراغم؛ منم براشون قسم بخورم که قضيه رو به هيشکی نگفته م و نمی گم، حتا به اين نادرِ الاغ که يعنی بهترين رفيقمه. ولی اون ها رو نمی شناسی. خيلی لَجَنن. اگه نديده بودم چه طوری با نامردی می زنن، شايد می رفتم. ولی خودم با همين دوتا چشمم ديده بودم. اين ها به هيشکی رحم نمی کردن. مرام نداشتن.
 می اومدن همون جا وسط خيابون و چاقو رو تا دسته ش هُل می دادن تو شيکمم و می زدن به چاک (بخشی از کتاب).


آثار نایاب صادق هدایت 
نویسنده: جهانگیر هدایت
ناشر: نشرچشمه
قیمت: 11 هزار تومان
صادق هدایت در سال های 1310 تا 1325 نوشته های طنز، پژوهشی، ترجمه و غیره را در روزنامه های آن ایام چاپ می کرد و در اکثر موارد از نام مستعار یا ص. ه ـ. استفاده می کرد. در حقیقت دو نسل از زمان انتشار این آثار سپری شده و برای خوانندگان امروزی آثار نایابی است که چاپ شده اند . 
اکنون این آثار با مقدمه برای هر یک و اطلاعاتی که به اثر بینش بیشتری می بخشد جمع آوری و چاپ شده که از تنوع و مفهوم چشمگیری بهره مندند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :