آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 225241
تاریخ انتشار : 25 آبان 1396 14:27
تعداد بازدید : 390

قفسه

قفسه

مرد توی زیرزمین خانه ام
نویسنده: والتر موزلی
ترجمه : رضا اسکندری آذر
ناشر: هیرمند
قیمت: 18 هزار تومان
پيرنگ مرد توی زيرزمين خانه ام خيلي ساده آغاز مي شود: مردی جلوی در خانه ات ظاهر شده و مي خواهد زيرزمينت را اجاره کند، اما ادامه و پايان آن… فقط مي توانيم بگوييم؛ به اين سادگي ها نيست. اين رمان، اگرچه ابتدا اثري معمايي به نظر مي رسد، اما در مسير داستان، خواننده را در برزخي ميان نثر مختص ژانر معمايي و مجموعه اي از تمثيل هاي كافكايي سرگردان مي كند. 
نویسنده این کتاب، والتر موزلي در سال 2016 موفق به دريافت جايزه ادگار آلن پو و لقب «استاد بزرگ» ژانر معمايي شد.

فِلَش
نویسنده: راشل آنه ریج
مترجم: عطیه سادات میرخانی
ناشر: هیرمند
قیمت: 21 هزار تومان
این کتاب داستانی جذاب، اثرگذار، جالب، و صادقانه است. سفر راشل آنه به همراه خرش فلش، همچنانکه وقایع ناخوشایند خانواده اش را با این دوست چهارپا  توصیف می کند، لذت ناب خواندن را نیز به همراه دارد.
 او  سفره دلش را برای خواننده باز می کند و برای داشتن یک زندگی بامعنا و هدفمند درس هایی فراموش نشدنی به مخاطب می دهد. فلش، یک زندگی نامه شخصی  به علاوۀه داستانی حیوانی است که علاوه بر دلپذیر بودن، گاهی پرتنش هم می شود و با حقایقی روحانی همراه است که همه در جای خود آمیخته  به شوخی اند. 


گُنگ محل 
نویسنده: جان برن ساید
ترجمه : رضا اسکندری آذر
ناشر: هیرمند
قیمت: 16 هزار تومان.
می گویند هر شخصی به زبان مادری اش فکر می کند. سوال اینجاست که لال مادرزاد به چه زبانی فکر می کند؟ مطابق با افسانه، اکبرشاه گورکانی فرمان داد کاخی در بیابانی دورافتاده بسازند. 
وی دوازده نوزاد را از سرتاسر امپراتوری جمع آوری کرده، در آن کاخ قرار داد و پرستاری از آن ها را به خدمتکارانی خاموش محول کرد، تا از این طریق به پرسش دیرینه انسان در باب زبان تکلم پاسخ دهد: زبان تکلم فطریست یا اکتسابی؟ این کاخ گُنگ محل نام گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :