آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224916
تاریخ انتشار : 24 آبان 1396 10:38
تعداد بازدید : 789

چرا مردم به وزیر فاوا اعتراض کردند؟

علی اصلان شهلا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در حالی مدل جدید تعرفه های اینترنت را در اینستاگرامش اعلام کرد که احتمالا فکر نمی کرد با چند هزار کامنت اعتراضی مواجه شود.


توضیحات ناقص و مبهم آذری جهرمی در اینستاگرام و البته بی اعتمادی کاربران، سبب شد که انتشار اطلاعات اولیه، سبب اعتراض گسترده کاربران شود. به همین دلیل هم وزیر ارتباطات ناچار شد توضیحات مجددی در اینستاگرام خود بگذارد و حتی به کاربران وعده بدهد که اینترنت 30 درصد ارزان تر می شود.
دلیل اصلی اعتراض های روز گذشته نه اصل مصوبه (که آن قدر مبهم اعلام شد که برای فهم خوبی و بدی آن باید منتظر طرح های اپراتورها باشیم)؛ بلکه در شکل اعلام آن بود. وزیر ارتباطات ترجیح داد به جای آنکه وزارت ارتباطات اصل مصوبه را منتشر و درباره آن توضیحات مفصلی ارایه کند، شخصا در یک شبکه اجتماعی با همه محدودیت های آن، نرخ های جدید را اعلام کند.
در واقع آذری جهرمی راهی غیررسمی و شخصی را برای اعلام یک مساله مهم سازمانی انتخاب کرد و البته با مشکلات زیادی هم روبه رو شد.
از همه بهتر شاید این بود که او در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور خبرنگاران جزییات مصوبه را تشریح کند. این گونه پیش از انتشار عمومی، با سوالات خبرنگاران به عنوان نماینده افکار عمومی مواجه می شد و به آنها پاسخ های درخوری می داد. درنتیجه موضوع برای روزنامه نگاران کامل روشن می شد و آنها (که کارشان نوشتن صریح و صحیح است) می توانستند این طرح را به خوانندگان خود توضیح دهند.
روابط عمومی ها برای انتشار صحیح و تخصصی اخبار سازمانی و خبرنگاران برای پرسش و نقد این اخبار هستند. شبکه های اجتماعی هم به درد ارتباطات عمومی با مردم، اعلام موضع گیری های کلی و یک سری گزارش کار می خورد و اگر خبری به این مهمی از مجاری درستش اعلام نشود، ممکن است باز هم به وزیر ارتباطات شوک کامنتی دست دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :